וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח"כ טיבי על מופז: "רוצח ופשיסט"

15.5.2001 / 21:01

האשים אותו באחריות להרג השוטרים הפלסטינים ולרצח ילדים בשטחים; שרון: "הממשלה והעם עומדים מאחורי הרמטכ"ל"; בן אליעזר: "אני נושא באחריות לפעולות צה"ל"

חילופי דברים קשים נרשמו היום בדיון במליאת הכנסת, בעקבות אירועי יום הנכבה והרג חמשת השוטרים הפלסטינים בתקיפה ליד ביתוניא אתמול. ח"כ אחמד טיבי (תע"ל) כינה במהלך הדיון את הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, בשמות "רוצח" ו"פשיסט".

ראש הממשלה, אריאל שרון, הגיב על הדברים באומרו כי "ממשלת ישראל ועם ישראל עומדים מאחורי הרמטכ"ל, ומגבים אותו ואת צה"ל העומדים בפני מערכה קשה על ביטחון ישראל".

גם שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, גינה הערב את דברי טיבי. הוא אמר כי התבטאויותיו הן חמורות וכי לא היה ראוי שייאמרו. בקול ישראל דווח כי בן אליעזר הדגיש שהוא עצמו נושא באחריות הכוללת לפעולות צה"ל ומערכת הביטחון וכי את כל הטענות לגביהן יש להפנות אליו. בגלי צה"ל דווח כי שר הביטחון אמר שצה"ל פועל היטב להגנת תושבי ישראל ובהם גם טיבי ובני משפחתו.


טיבי האשים את מופז באחריות ישירה ל"רצח בדם קר" של חמשת אנשי הביטחון הפלסטינים והוסיף כי הוא אחראי גם לרצח הילדים. "שאול מופז הוא פשיסט, שאול מופז הוא פשיסט", צעק טיבי מעל דוכן הנואמים של הכנסת. ממלאת מקום יו"ר הכנסת, ח"כ נחמה רונן (מרכז), ביקשה מטיבי לסיים את דבריו, ומשסירב - סגרה את מיקרופונו והפסיקה זמנית את הדיון.

לאחר התייעצות שקיימה עם יו"ר הכנסת, אברהם בורג, חידשה רונן את הדיון. טיבי שב ועלה לדוכן המליאה והבהיר: "אני לא חוזר בי מההאשמה הזאת". בעקבות דבריו הוא הורד מהדוכן.

השר אלי סוויסה, שעלה לנאום מיד אחריו, פנה לממלאת מקום יו"ר הכנסת ואמר לה כי "מיד שהוא התחיל את המשפט הראשון את היית צריכה להעיף אותו". הוא הציע שטיבי "יילך לפרלמנט בעזה". "אני רוצה לראות אם ערפאת ייתן לך לדבר ככה", אמר סוויסה לטיבי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully