וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרנית הכרמל בוחנת את רכישת קו-אופ צפון מטרו

גולן פרידנפלד

15.5.2001 / 16:34

מהחברה נמסר כי לא ברור מיהם המשקיעים הנוספים שייכנסו להשקעה זו ביחד עם גרנית הכרמל, ולכן לא ניתן לקבוע מה יהיה חלקה בהשקעה, אם בכלל


חברת גרנית הכרמל דיווחה היום לבורסה של תל אביב כי היא בוחנת את נושא רכישת מניות קו-אופ צפון מטרו על בסיס שווי חברה של 76מיליון דולר. החברה מוסרת כי הרכישה ,אם תהיה, תבוצע במסגרת קבוצת משקיעים, כך שממילא לא ידוע מה יהיה חלקה של גרנית הכרמל בקבוצה ומהו הסכום המדויק שתידרש להשקיע.

קבוצת המשקיעים הפוטנציאלית כוללת מספר משקיעים זרים ואת גרנית הכרמל, ומיוצגת על ידי רואה החשבון שלמה זיו. על רכישת קו-אופ צפון נאבקות עוד 2 קבוצות משקיעים - האחת, בראשותו של המשקיע הקנדי הרדוף וולף, שככל הנראה הציעה סכום דומה, והשנייה שייכת לקבוצת דנקנר וכוללת גם את יעקב גלברד, שהיה מנכ"ל הרבוע הכחול והוא בעל ניסיון רב בניהולה של רשת מזון.

אחזקותיה של קו-אופ צפון מטרו כוללות כ-69% מרשת המרכולים קלאב-מרקט (180 סניפים), בעלות מלאה על המשביר מזון וכ-95% מרשת הקוסמטיקה אפריל.

גרנית הכרמל סיימה את שנת 2000 עם רווח של כ-70 מיליון שקל ומחזור מכירות של כ-4 מיליארד שקל. אחזקותיה העיקריות של החברה הן בחברות סונול, סופרגז, גרנית הכרמל אחזקות וגרנית הכרמל נכסים. השקעה בתחום רשתות המזון הינה חדשה בתמהיל האחזקות של גרנית הכרמל ומהווה כניסה לתחום חדש מבחינתה. פעולה זו תואמת את רוח הדיווחים של החברה בדו"ח הדירקטוריון שלה, בו נכתב כי גרנית מנסה לגוון את פעילותה.

ייתכן כי גרנית הכרמל קיבלה החלטה עקרונית לחזק את הפעילויות המסורתיות שלה, כגון סונול ופזגז, עם פעילויות של רשתות מזון, דוגמת קו-אופ מטרו, ובכך להקטין את תלותה בתוצאות העסקיות של החברות הללו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully