וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט מחכה לגרינספאן; המדדים המובילים מחפשים כיוון

גתית פנקס

15.5.2001 / 18:37

ההחלטה על שיעור הריבית ב-21:15 שעון ישראל; נייס בוחרת להגדיר את הדרישה של כור ופועלים השקעות למנות דירקטורים בחברה כ"הבעת אמון"; אורבוטק תרכז עניין עקב חוזה חדש בקנדה


ההחלטה שייתן הבנק הפדרלי לגבי כיוונה של הריבית לטווח הקצר בארה"ב בפגישת ועדת השווקים הפתוחים היום היא זו שתיתן את הטון בחציו הראשון של יום המסחר. אסטרטגים מעריכים כי המסחר יתאפיין עד למתן "פסק הדין" בעליות קלות אך במחזורי מסחר נמוכים, והמשקיעים, אם תרצו, ימתינו מאחורי הקווים ויעדיפו שלא להזרים פקודות מכירה או קנייה מאסיוויות.

המדדים המובילים עדיין מחפשים כיוון בשעה זו, והן הנאסד"ק והן הדאו יורדים כעת בכ-0.2%. ההערכות בוול סטריט הן כי אלן גרינספאן, נגיד הבנק הפדרלי, יודיע היום על קיצוץ נוסף של הריבית - הפעם של 0.5 נקודות אחוז, ואם אומנם יעשה זאת, תהיה זאת הפעם החמישית בשנת 2001 בה הריבית יורדת בשיעור כזה. ההודעה הדרמטית תינתן ב-21:15 שעון ישראל (14:15 שעון ניו יורק).

אבל לא רק הורדת הריבית תעסיק היום את המשקיעים, אלא גם נאומו של גרינספאן ממנו ינסו לשאוב רמזים על העתיד. מסתבר שיש כבר מי שחושש שגרינספאן אומנם יודיע היום על הורדת ריבית, אולם ירמוז שאין הוא מתכוון לעשות זאת פעם נוספת בתקופה הקרובה וכי סדרת הורדות הריבית הסתיימה.

נייס תעמוד במרכז העניינים


בקרב הישראליות צפויות היום לרכז עניין החברות המפרסמות את תוצאותיהן הפיננסיות לרבעון. בין אלה ניתן למנות את חברת אי.אס.סי , גילת תקשורת וקומטאץ'.

מי שבולטת כעת היא מניית נייס , שעולה ב-8% למחיר של 14.2 דולר. היום נודע כי רימון בן-שאול, מנכ"לה הפורש של כלל תעשיות , המוביל כיום את חברת קונרס, מקבוצת פועלים השקעות שבשליטת שרם פודים קלנר , שיגר בשיתוף עם קונצרן כור מכתב להנהלת נייס, בו הם דורשים את כינוסה של אסיפה כללית שלא מן המניין, שמטרתה למנות לנייס 4 דירקטורים מטעמם.

במהלך השבועות האחרונים קונרס וכור אספו מניות של נייס, וכיום יש להן החזקה משותפת של 10% מהון מניות החברה או 1.25 מיליון מניות. ההערכות הן כי מטרתה של הבקשה למנות דירקטורים מטעמם היא להשיג בסופו של דבר את השליטה בנייס, בצורת השתלטות עוינת.

לפני שעה קלה הגיעה התגובה מנייס: "אין בהתפתחות האחרונה ניסיון השתלטות כי אם הבעת אמון של כור ופועלים השקעות בחברה". החברה אף אמרה כי פועלים השקעות וכור הינם שני גופים מכובדים במשק הישראלי והם חלק מבעלי המניות של נייס, ולפיכך הם יכולים לדרוש לשנות את סדר יומה של האסיפה הכללית ולמנות דירקטורים מטעמם.

טי.טי.איי עולה לאחר הדו"חות


חברת TTI טלקום שבשליטת תים פירסמה היום את תוצאותיה לרבעון הראשון, שהצביעו על הכנסות שיא לחברה. המשקיעים שולחים בשעה זו את המניה לעלייה של 6.2% למחיר של 15.6 דולר.

הכנסות החברה ברבעון הפותח של השנה הגיעו לרמת שיא של 13.1 מיליון דולר, צמיחה של 35% לעומת הרבעון המקביל ושל 10% לעומת הרבעון הקודם. הרווח הנקי הגיע לרמה של 3 מיליון דולר - דומה לרווח ברבעון הקודם וגבוה ב-73% לעומת הרבעון המקביל.

ב-TTI הסבירו היום את הצמיחה ברבעון בהצלחת החדירה של החברה למגזר ספקיות שירותי הטלקום הגדולות, שבאה לידי ביטוי במספר חוזים חדשים עליהם חתמה החברה וכן בהזמנות חוזרות מלקוחות קיימים (שהיוו כ-40% מהכנסות החברה).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully