וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תעש מתכוונת לפטר 110 עובדים; יוכרז סכסוך עבודה

15.5.2001 / 7:49

ההכרזה על הסכסוך צפויה מחר, ולאחר 15 ימי צינון, העובדים יהיו רשאים לפתוח בשיבושים או בשביתה

מאת חיים ביאור

התעשייה הצבאית (תעש) מתכוונת לפטר בקרוב 110 מעובדיה, 80 מהם יפוטרו מקבוצת התחמושת, שמפעליה מפוזרים במדינה. 30 עובדים יפוטרו עקב התוכנית למזג את מפעל אל-שיא עם מפעל במפנה המייצרים מוצרים כימיים, וממוקמים ברמת השרון.

בתגובה פנה אתמול יו"ר ארגון עובדי התעשייה הצבאית, משה אבן שועה, להסתדרות בדרישה להכריז על סכסוך עבודה בחברה ונענה בחיוב. ההכרזה על הסכסוך צפויה מחר, ולאחר 15 ימי צינון הקבועים בחוק, העובדים יהיו רשאים לפתוח בשיבושים או בשביתה. במקביל תכונס ביום ראשון מועצת עובדי החברה כדי לתכנן את המאבק.

לדברי אבן שועה, "תמוה שהוחלט לאחד את הפעילויות של אל-שיא ובמפנה, שהרי אלה מפעלים רווחיים ותפוקתם גבוהה". הוא אמר כי עילות ההכרזה הצפויה על סכסוך עבודה בחברה הן העובדה שההחלטה לפטר את 110 העובדים התקבלה בהנהלה באופן חד צדדי, ללא הידברות עם ארגון העובדים, וכן אי חתימה על הסכם שכר קיבוצי חדש, לאחר שתוקפו של ההסכם הקודם פג בסוף דצמבר 2000.

לטענת אבן שועה, פניות ארגון העובדים להנהלת תעש לפתוח במו"מ על חתימת הסכם השכר החדש, לא נענו עד כה. "ההנהלה מבקשת לקבוע עובדות בשטח, ע"י פיטורי עובדים, בטרם תיכנס עמנו למו"מ. אנו לא נאפשר לה זאת", אמר.

התעשייה הצבאית רשמה ב-2000 הפסד תפעולי של 31.3 מיליון דולר. בשלושת החודשים האחרונים החברה מתקשה לשלם תשלומים לספקי שירותים ומפעלי מתכת ופלסטיק העובדים עמה. הממשלה מינתה ועדה, בהרכב מנכ"ל משרד האוצר, אבי בן בסט ומנכ"ל משרד הביטחון, עמוס ירון, כדי לגבש פתרון להרעה במצב החברה.

זה חודשיים וחצי פועלת תעש ללא יו"ר דירקטוריון, עם פרישתו של יעקב ליפשיץ מהתפקיד. לא התקבלה תגובת דובר תעש לדברים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully