וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופט ברק: "טעיתי כשאמרתי הכל שפיט"

15.5.2001 / 7:28

נשיא בית המשפט העליון שבר שתיקה, וענה על שאלות עיתונאים; לדבריו, טעה בכמה פסקי דין, ומתחרט על כמה דברים שאמר; "בית המשפט העליון אינו חנות פרטית של אמא שלי", הוסיף

נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, חרג אתמול ממנהגו כשהשיב לעיני המצלמות והמיקרופונים לשאלות עיתונאים. ברק מרבה לאחרונה להתבטא כדי להילחם במהפכה החוקתית בה דנה הכנסת, במסגרתה יוקם בית משפט לחוקה שייוצג על פי מגזרים פוליטיים וינטרל למעשה את בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ.

בכנס של לשכת עורכי הדין הנערך בימים האחרונים באילת, קבל ברק על ההתקפות הרבות נגדו אישית ואמר כי במקרים רבים מנגחים אותו על החלטות ופסקי דין שבכלל לא השתתף בהם: "נשיא בית המשפט העליון הוא רק אחד מארבעה עשר. בית המשפט העליון אינו חנות פרטית של אמא שלי".

ברק, שנראה נינוח ובבגדים לא פורמלים, יצא גם נגד כלי התקשורת והעיתונאים המותחים ביקורת, למרות "שלא קראו את הדברים שאנחנו קוראים ונותנים כותרות לא מתאימות לפסקי הדין. כתוצאה מכך יש דעת קהל לא נכונה".

נשיא בית המשפט העליון הודה כי גם הוא טעה בפסקי דין שנתן: "אין אדם שאינו טועה. אני מניח, שיש פסקי דין שבהם טעיתי, ואני מצטער על כך". הוא הוסיף כי במחשבה לאחור אפשר שהיה מתבטא אחרת בחלק מדברים שאמר, ושעוררו סערות. לדבריו הוא מתחרט על ביטויים כמו "הכל שפיט" ו"האדם הנאור": "עד סוף ימיי הביטויים האלה ירדפו אחריי. היום אני אומר, שלא כל בעיה משפטית צריכה למצוא את פיתרונה במערכת בתי המשפט. אני מסכים שלא בכל צריך בית המשפט לפסוק. למרות שלדעתי, לכל בעיה יש פיתרון משפטי ולכך התכוונתי".

הוא הוסיף כי שאיפתו היחידה היא שיזכר כ"הערת שוליים בספרי ההיסטוריה של מדינת ישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully