וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופט ברק: "בית המשפט אינו חנות פרטית של אמא שלי"

14.5.2001 / 20:53

נשיא בית המשפט העליון השיב היום בצעד נדיר על שאלות עיתונאים לעיני המצלמות, בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין; אמר: "יש נסיון להטיל את כל החלטות בית המשפט עלי אישית"

נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, שבר היום שתיקה שנמשכה שנים, כשהשיב לעיני המצלמות והמקרופונים לשאלות עיתונאים. ברק מרבה לאחרונה להתבטא כדי להלחם במהפכה החוקתית בה דנה הכנסת, במסגרתה יוקם בית משפט לחוקה שייוצג על פי מגזרים פוליטים וינטרל למעשה את בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ.

ברק קבל על ההתקפות הרבות נגדו אישית ואמר כי במקרים רבים מנגחים אותו על החלטות ופסקי דין שבכלל לא השתתף בהם: "נשיא בית המשפט העליון הוא רק אחד מארבעה עשר. בית המשפט העליון אינו חנות פרטית של אמא שלי", דברי ברק בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין באילת.

ברק, שנראה נינוח ובבגדים לא פורמלים יצא גם נגד כלי התקשורת והעיתונאים המותחים ביקורת, למרות "שלא קראו את הדברים שאנחנו קוראים ונותנים כותרות לא מתאימות לפסקי הדין".

נשיא בית המשפט העליון הודה כי גם הוא טעה בפסקי דין שנתן, והוסיף כי במחשבה לאחור אפשר שהיה מתבטא אחרת בחלק מדברים שאמר, ושעוררו סערות. ברק הוסיף כי שאיפתו היחידה היא שיזכר כ"הערת שוליים בספרי ההיסטוריה של מדינת ישראל".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully