וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האירועים בשטחים ובצפון דחפו את הדולר ל-4.15 שקלים

שלומי גולובינסקי

14.5.2001 / 17:56

עלייה של 0.05%; מחר צפויות המרות אמצע החודש שיספקו תמיכה לשקל. מנגד, מחר יתרחש יום ה"נכבה" שעלול למשוך השקל מטה


המסחר בשוק המט"ח נפתח הבוקר ביציבות שערים תוך התבססות ברמה של 4.148 שקלים - רמה בה נסחר הדולר ביום שישי. בשעות הצהריים התחזק המטבע האמריקאי ב-0.05% ושערו היציג נקבע על 4.15 שקלים. גם בשעה זו, במהלך המסחר שמתנהל לאחר קביעת היציג, שומר הדולר על רמתו מהצהריים.

סוחרים בשוק המט"ח אומרים כי המתיחות הבטחונית המחודשת, כתוצאה מהאירועים בהר דוב ובשטחים, שם נהרגו חמישה שוטרים פלשתינאים הבוקר, הובילה להתחזקות שנרשמה היום בשערו של הדולר. תרמה לכך גם העובדה שבשבוע שעבר לא נחלש שערו של המטבע האמריקאי - נתון המעיד על כך שמגמת הדולר היא התחזקות מול השקל.

מחר יתפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל, כאשר הצפי הוא שיהיה בשיעור של 0.7%. מחר צפויות עוד להתקיים המרות אמצע החודש של החברות היצואניות, אשר יספקו תמיכה נוספת לשקל. מנגד, מחר יתרחש יום ה"נכבה", כאשר הסלמה במצב הבטחוני עשויה לגרור את השקל לירידה מול הדולר.

בסל המטבעות נרשמה היום היחלשות של 0.07% ושערו היציג נקבע על 4.195 שקלים - רחוק כעת ב-2% מהגבול התחתון של רצועת הניוד. במטבע האירופי המאוחד, היורו, נרשמה היחלשות של 0.4% ושערו היציג נקבע על 3.629 שקלים. הין היפאני נחלש בשיעור דומה ושערו היציג נקבע על 3.376 שקלים ל-100 ין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully