וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק יורד ב-0.8% בעקבות צמצום המלאים

רמי קפלן

14.5.2001 / 21:57

גילת צונחת ב-8.1% בעקבות הדו"חות. המלאי העסקי ירד באפריל ב-0.3%, והמשקיעים חוששים שלא תקוצץ מחר הריבית; מאינד מזנקת ב-18% על רקע ציפייה למיזוג עם אמדוקס


ירידות של כ-0.8% בפתיחה בנאסד"ק, מצביעות כי המשקיעים מפרשים את הנתונים המאקרו כלכליים שהתפרסמו היום, ושמצביעים על שיפור מה בכלכלה האמריקאית, כסכנה ברורה ומיידית לסיכויי קיצוץ הריבית על ידי הפדרל ריזרב מחר. מדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.1%.

מניית גילת לוויינים צונחת בתחילת המסחר ב-8.1% לאחר שפירסמה דו"חות מאכזבים ביותר. החברה דיווחה על הפסד חד פעמי לא צפוי של 20 מיליון דולר. מנגד, מזנקת מאינד ב-18.2% לאחר שפורסם ב-TheMarker.com שאמדוקס מתעניינת ברכישתה בפרמיה גבוהה.

סקירת טרום מסחרלא ברור מי ייתן את הטון השבוע בוול סטריט, הזירה המאקרו כלכלית או דו"חות כספיים של חברות מרכזיות (כמו HP או DELL), אך נראה כי לפחות שריקת הפתיחה השבועית שייכת לנתונים המאקרו כלכליים.

רגע לאחר פרסומו של מדד המלאי העסקי לחודש אפריל, נסחרים החוזים העתידיים על מדד הנאסד"ק בירידות של 0.3%, לאחר שירדו קודם בשיעור חד יותר - מה שמצביע על חוסר ההחלטיות בו מתקבלים הנתונים.

המלאי העסקי ירד באפריל ב-0.3% באפריל לעומת תחזית הכלכלנים לירידה של 0.2%, נתון מבשר טובות לחוסנן של החברות. מנגד, לא ברור אם מדובר בנתון טוב לשוק בטווח הקצר. החל מיום ששי מרחפת בוול סטריט אי ודאות באשר לצעדים המוניטריים שינקוט הפדרל ריזרב, בכינוסו מחר. נתוני האינפלציה הגבוהים יחסית שפורסמו ביום שישי, עוררו אצל המשקיעים חשש שהפד לא יוריד את שיעור הריבית בחצי אחוז, כפי שצפו עד אז.

הנתונים הנוכחיים, הטובים לכלכלה האמריקאית, עשויים להיתפש ככאלה שמקטינים עוד יותר את סיכויים להורדת ריבית, ולפגוע היום בסנטימנט.

מבין הישראליות, חברת קומטאץ' , הצפויה לפרסם את דו"חותיה הכספיים מחר, עשויה לבלוט היום משתי סיבות. הראשונה, בשבועיים האחרונים, ככל הנראה בציפייה לדו"חות, הוסיפה המניה יותר מ-100% לערכה, ובתקופת זמן זו מאפיינות אותה תנועות מחירים תזזיתיות.

הסיבה השנייה, המתחרה הישירה של קומטאץ', קריטיקל פאת, תפרסם היום לאחר המסחר את דו"חותיה היא, הצפויים להציג הפסד של 26 סנט למניה. ברבעון שעבר צנחה קריטיקל ב-60% לאחר פרסום תוצאותיה עד שהמסחר בה הופסק. מניית קומטאץ' הגיבה אף היא בירידות אז.

גם חברת אינטרנט זהב עשויה לרכז עניין היום אחרי שהדו"חות שפירסמה היום מראים כי החברה הצליחה להגדיל את הכנסותיה, ובמקביל, לצמצם את ההפסדים. ספקית שירותי האינטרנט הישראלית דיווחה היום כי הכנסותיה לרבעון הראשון של 2001 הסתכמו ב-13.8 מיליון דולר - זינוק של 84% מהכנסות הרבעון המקביל, ועלייה קלה של כ-3% מהכנסות הרבעון הקודם, הרביעי של 2000.

שורת הרווח עודנה צבועה באדום, ואינטרנט זהב דיווחה על הפסדים של 2.6 מיליון דולר, וזאת לעומת הפסד של 3.2 מיליון דולר ברבעון המקביל ושל 5.1 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2000. חרף התוצאות המשופרות הודיעה אינטרנט זהב צעדי התייעלות הכוללים פיטורי עובדים, קונסולידציה של משרות הנהלה וסגירת מיזמים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully