וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שעירים לנצח? (כתבה פרסומית)

ריקי מינצר

21.10.2004 / 15:52

הגבר הישראלי מביט בקנאה בשחקני הכדורסל האירופאים, המניחים לטיפות הזיעה להחליק מעדנות על כתפיהם החלקלקות, בו בזמן ששיער שחור מבצבץ לו מכל גופיה של שחקני הקבוצה הישראלית...

אין מה לעשות, הגבר הישראלי שעיר יותר מעמיתו האירופאי. לפחות לאלה שעדיין לא עשו היכרות אישית עם הלייזר.

שיעור יתר זה ענין של השקפה, מקום, זמן ואופנה. היו ימים בהם סמלי גבריות כללו שיער על החזה, מכנסי חאקי וייבוש ביצות.

מאז חלפו מים רבים בכיורים ששטפו את קצף הגילוח, והגבר של שנת 2004 הוא יאפי הבוחר בגדיו בקפידה, בוץ הוא מוצא רק בטיול ג'יפים עם החבר'ה והעיקר: הוא חלק משיער בגב, בכתפיים ואפילו בחזה ובבטן.

הלייזר עבר תהפוכות רבות מאז המכשיר הראשון (RUBY) שנוצר בסוף שנות השמונים. עם השנים הצטבר נסיון רב בטיפולי הסרת שיער, ומכשירי הלייזר פותחו ושוכללו להיות בטיחותיים, מהירים ויעילים הרבה יותר.

אפשר לעשות סיכום ביניים נכון לשנת 2004: כבר אין צורך להישאר שעירים לנצח.

ועתה לעובדות:

שיעור הגברים המסירים שיער בלייזר מגיע עד כ 45% - מכלל הפונים למרפאות.

אזורי הגוף המבוקשים ביותר לטיפול הם (לפי סדר זה): גב וכתפיים, חזה, בטן, צוואר, ישבן, עצמות לחיים, אזניים. אזורים אחרים בהם נהוג לבקש דילול בלבד: רגליים, ידיים.

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) העניק למס' מכשירים מובילים ואיכותיים את האישור להבטיח "הפחתה לצמיתות בכמות השיער" (permanent hair reduction).

חשוב לדעת: אין מכשיר "הכי טוב". חשוב שבמרפאה יהיו מס' סוגי מכשירים , על מנת להתאים לכל אחד באופן אישי את המכשיר הטוב עבורו.

התוצאות : דילול מהותי בכמות שיער, בשעור של בין 60-90% מכמות השיער המקורית.

כמות הטיפולים: בין 6-10 ברוב המקרים, אבל מאחר ולא מדובר במדע מדוייק – ייתכן שתצטרכו יותר טיפולים!

גברים בגילאי 20-35 יזדקקו לכמות טיפולים גדולה יותר לעומת בני ארבעים פלוס. למה? על כך עונה ידידי, ד"ר ג'.ש.: "ככה!". כלומר, אף אחד לא ממש יודע, למרות שיש "חשד" כי מדובר בתעלול הנגרם ע"י ההורמון הגברי בשילוב עם עומק שורשי השיער.

לפחדנים: זה לא כואב! כלומר, הטיפול כרוך בכאב, בעיקר אצל המין החלש ( אצלכם, גברים יקרים), אבל לא חייבים לסבול: מורחים משחה מאלחשת (משחת הרדמה) שעה לפני הטיפול. בחלק מהמכונים יעזרו גם במכשיר קירור מיוחד, המצנן את העור במשך כל זמן הטיפול ומונע כאב.

משך טיפול ממוצע: גב וכתפיים – כשעתיים, חזה בטן גם, אזניים - דקות ספורות.

אופן הטיפול: ברוב המכשירים יש צורך לגלח את השיער ביום הטיפול. מורחים שכבה דקיקה של ג'ל קריר, ומחליקים את ידית הטיפול על פני האזור המטופל.

נוכחות רופא: חובה. הרופא צריך לאבחן את העור, סוג השיער, רקע רפואי, וכן לקבוע את סוג המכשיר ועוצמת הטיפול. לא חובה שרופא יבצע את הטיפול! מרבית המכונים המתהדרים בכך ש"אצלנו רק רופאים מטפלים" למעשה מעסיקים את מי שהיו רופאים בארצות מוצאם, אולם אין בידיהם רשיון רופא ישראלי כנדרש בחוק. הפעלת הלייזר היא טכנית, כמקובל בכל בית חולים: טכנאי רנטגן, טכנאי דיאליזה וכו'.

תופעות לואי: אדמומית בעור שחולפת תוך שעות אחדות, לעיתים מעין "פפולות" – בצקות קטנות – גם הן נעלמות יחד עם האדמומית.

כוויה: נדיר מאוד במכשירים החדישים. אם בכל זאת הופיעה כויה – היא לרוב שטחית וחולפת תוך זמן קצר!

בין הטיפולים תהיו חלקים, לתקופה שמתחילה בחודשיים ויכולה להגיע עד חודשים ארוכים מאוד.

סוף הטיפול: מעט מאוד שיער דקיק, פלומתי ורך. מראה אסתטי משופר לעומת ההתחלה (תדאגו שיצלמו אתכם בתחילת הטיפול לצורך השוואה!)

ואשר לשאלת השאלות: כמה זה עולה? על כך אני אומרת "טעמה המר של איכות ירודה נשאר זמן רב אחרי שפג טעמו המתוק של המחיר הנמוך". אחרי הכל מדובר בגוף שלכם. לכו על הטוב ביותר.
ובכל זאת: החל מ 300 ¤ לטיפול בודד באזור קטן ועד אלפי שקלים לחבילות טיפול באזורים גדולים (גב למשל). מיבצעים, פריסת תשלומים נרחבת ושעות פעילות ארוכות מוצעים במרבית המכונים.

* באדיבות CARE שרותי רפואה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully