וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חילן טק רושמת ירידה של כ-40% ברווח הנקי

גולן פרידנפלד

14.5.2001 / 13:20

החברה מחקה את השקעתה באתר HR Business Portal בסך של 600 אלף שקל; לחילן טק 8 מיליון שקל בקופת המזומנים שלה

חברת חילן טק מסיימת את הרבעון הראשון עם רווח של כ-1.5 מיליון שקל, לעומת רווח של 2.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההכנסות צמחו בכ-3% והסתכמו ב-23.2 מיליון שקל, לעומת הכנסות הרבעון המקביל שהסתכמו ב-22.5 מיליון שקל.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-5.2 מיליון שקל לעומת רווח של 6.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. מרבית השחיקה ברווח התפעולי מיוחסת לעלייה בהוצאות השכר וכוח האדם של החברה, שהגדילו את עלות המכר ואת הוצאות המכירה והשיווק בשיעורים של 12% ו-43% בהתאמה.

לחילן טק כ-8 מיליון שקל בקופת המזומנים שלה. הוצאות המימון שלה קטנו באופן משמעותי והסתכמו ב-19 אלף שקל בלבד, לעומת הוצאות של 2.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

גם חילן טק לא נמלטה ממשבר ההיי-טק בכלל והאינטרנט בפרט, ומחקה את השקעתה באתר H.R Business Portal בסך 603 אלף שקל. האתר שעסק בחדשות קריירה הפסיק לפעול ולהתעדכן.

החברה מציינת כי יש לה תלות גבוהה בחברת IBM, שכן היא רכשה ממנה את המחשב המרכזי עליו מתבססות כל תוכנות השכר ומערכות משאבי האנוש של החברה. הפסקת מתן השירותים (שעל פי החברה מהווה תסריט תיאורטי בלבד) עלולה לפגוע באופן משמעותי ביכולת החברה לספק את השירות ללקוחותיה.

חילן טק, שבשליטתם של צביקה ברנבוים וסהר ניירות ערך , עוסקת במתן שירותי מחשוב לניהול משאבי אנוש ושכר, וכן בניתוח ועיבוד נתוני נוכחות עובדים. כמו כן עוסקת החברה במכירה, יישום והטמעה של תוכנת Lotus Notes ומוצרי אבטחת תוכן ואנטי וירוס של חברת Trend Micro.

בארינבוים רכש, באמצעות חברת סילברבוים אחזקות שבשליטתו, ממנכ"ל חילן טק, צבי בר-נס, את החזקותיו בחברה (15.7%) בהשקעה של 24 מיליון שקל. העסקה בוצעה לפי מחיר מניה של 7 שקלים, הגבוה פי שניים ממחירה של חילן טק בבורסה, ובעקבותיה הגיע בארינבוים להחזקה של כ-45% ממניות החברה.

חילן טק דיווחה במארס השנה על רכישתה של חברת בול בתמורה ל-1.1מיליון שקל. בול פועלת באותם תחומי פעילות של חילן טק, כלומר אספקת שירותי עיבוד שכר באמצעות תוכנה.

בול מספקת את השירותים הללו, באמצעות תוכנה שפיתחה, ללקוחות בתחום המלונאות. הכנסות בול בשנת 2000 הסתכמו ב-700 אלף שקל. נוסף להסכם המכירה, התחייבה חילן טק להמשיך ולהעסיק את בעלי הזכויות של שותפות בול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully