וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף יורד בכ-1% לירז מאבדת 4.2%

אלי דניאל

14.5.2001 / 12:58

לאחר שהודיעה כי תכיר בדו"חותיה לרבעון הראשון בהפסד של 7 מ' ד' בגין הפסדי לוול 8; מגמה שלילית גם בבזק, טבע וכור; נייס רושמת עלייה של למעלה מ-1%


יום המסחר החל הבוקר בעליות שערים קלות של כ-0.3%, אולם כעבור זמן קצר, נמחקו העליות והמדדים המובילים עברו להיסחר בירידות שערים של כ-1%.

בשעה זו, רושם מדד המעו"ף ירידה של 1% לרמה של 417.24 נקודות, מדד ת"א 100 יורד בשיעור של 0.81% לרמה של 409.75 נקודות. מדד התל-טק רושם ירידה חדה יותר של 1.43% לרמה של 284.25 נקודות. מחזורי המסחר מסתכמים כעת ב-69 מיליון שקל בלבד.

מניות שני הבנקים הגדולים מרכזות את המחזורים הגבוהים בבורסה. מניית בנק הפועלים נסחרת כעת בירידה של 0.7%, ומניית בנק לאומי , המרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 11.4 מיליון שקל - נסחרת אף היא בירידה של 0.7%. מניית בנק המזרחי משילה כעת כ-1.1%.

מניית בזק , אשר השילה אתמול 2.5%, ממשיכה לנוע דרומה גם היום. מניית החברה מאבדת כעת כ-1%. הבוקר פורסם ב"מעריב" כי דירקטוריון החברה צפוי לדון מחר בתוכנית ההשקעות של החברה לשנתיים הקרובות, ובתוך כך לקצץ מאות מיליוני שקלים מתקציב ההשקעות, לנוכח השינויים בשווקי העולם והעיכוב בהכנסת טכנולוגיות חדשות.

כמו כן, בעיתון "הארץ" פורסם כי הבנקים דורשים מגד זאבי להגדיל את הבטחונות בעסקת רכישת גרעין השליטה בחברה, כך שייתכן כי זאבי, אשר מימש מניות בזק בחודשיים האחרונים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, ימשיך לעשות כן גם בתקופה הקרובה.

במניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי נרשמת מגמה שלילית. מניית אי.די.בי פיתוח יורדת בכ-0.6%, אי.די.בי אחזקות יורדת בכ-0.8%, דסק"ש נסחרת ללא שינוי ואילו כלל תעשיות משילה כ-3%.

מניות נוספות שרושמות ירידות הן מניית כור שמאבדת כ-1%, מניית החברה לישראל 1 שמשילה 1.1%, ומניית קבוצת ברן שיורדת בכ-4%.

על רקע ירידות השערים, בולטת לטובה מניית נייס , המרכזת מחזור של כ-2.5 מיליון שקל, ורושמת עלייה של 1.1%. לעומתה, מניית טבע נסחרת כעת בירידה של 0.8%.

מניית לירז ממשיכה גם היום במסעה דרומה. לאחר שמניית החברה איבדה אתמול 12.6%, היא משילה כעת 4.2% נוספים. יש לציין, כי הבוקר הודיעה החברה כי היא תיאלץ להכיר בהפסד של 7 מיליון דולר בדו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה, בעקבות הפסדיה של החברה המוחזקת, לוול 8.

באשר למניות הדואליות, הרי שגם הן רושמות ירידות שערים. מניית אלביט מערכות נסחרת כעת בירידה של 0.8%, על אף המלצת "קנייה" שפורסמה היום ע"י האנליסט משה מושקוביץ מבנק הפועלים, אשר הציב למניה מחיר יעד של 77 שקל, הגבוה בכ-25% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר.

מניית ריטליקס רושמת כעת ירידה של 1.6%, למרות שהחברה פירסמה היום דו"חות רבעוניים טובים למדי, המראים גידול של למעלה מ-100% בהכנסות החברה לעומת הרבעון המקביל, שהסתכמו בכ-14.3 מיליון דולר.

מניית הפניקס 1 רושמת כעת ירידה של 14.3%, במחזור נמוך של כ-13 אלף שקל. הבוקר פורסם ב"מעריב" כי יוסי חכמי עתיד לרכוש את חלקו של שלמה אליהו, בעקבות הקשיים במו"מ עם קבוצת שחר-קז.

מניית אלקטרה צריכה מאבדת כעת כ-1.8%, לאחר שהבוקר פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2001, המצביעות על גידול של כ-6% בהכנסות (הסתכמו בכ-441.6 מיליון שקל), ועלייה של כ-33% ברווח הנקי (הסתכם בכ-8.2 מיליון שקל).

מניית מלונות הכשרה רושמת כעת עלייה נאה של כ-7.6%, לאחר שכבר נסחרה בעלייה של 12%, על רקע הפרסומים ב"מעריב" בדבר כוונת החברה האם, הכשרת הישוב , לפרסם הצעת רכש לרכישת מניות החברה.

מניה נוספת שבולטת בעלייה חדה היא מניית משוב מחשבים שקופצת כעת בכ-10.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully