וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ריטליקס ממשיכה להשתפר: הציגה רווח של 2.2 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

14.5.2001 / 12:50

הכנסות החברה צמחו ל-14.3 מיליון דולר; בארי שקד: ההכנסות ברבעון השני יהיו זהות לאלה של הרבעון הראשון


יצרנית מערכות התוכנה ריטליקס (לשעבר פוינט אוף סייל) סיימה את הרבעון הראשון של 2001 עם הכנסות של 14.3 מיליון דולר - גידול של 100% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל, וגידול של 9% ביחס להכנסות ברבעון האחרון של השנה החולפת. החברה, שמניותיה נסחרות בתל אביב ובנאסד"ק, עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות תוכנה לניהול מכירות בחנויות קמעוניות.

ריטליקס רשמה רווח נקי של 2.2 מיליון דולר ברבעון, בהשוואה להפסד של 280 אלף דולר ברבעון המקביל. בחישוב למניה, מדובר על רווח נקי של 18 סנט למניה, גבוה ב-7 סנט מתחזיות האנליסטים, שצפו לרווח נקי של 11 סנט למניה.

הרווח הנקי לרבעון הראשון כולל רווח הון בסך 2.4 מיליון דולר בקירוב, כתוצאה מהכנסות החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, כשותפה לחברה הבת של ריטליקס, סטוראליינס.

רווח ההון דווח ברבעון הרביעי של שנת 2000, והועבר אחר כך לרבעון הראשון של שנת 2001 בהתאם לכללי החשבונאות הנהוגים בארה"ב (U.S. GAAP).

בארי שקד, יו"ר ומנכ"ל ריטליקס, אומר כי במבט קדימה להמשך שנת 2001, מצפים בריטליקס שהכנסות ברבעון השני יהיו דומות לאלה של הרבעון הראשון, ושהחברה תעבור לרווח תפעולי חיובי.

"בהתבסס על תוכנית העבודה הנוכחית, אנו צופים שההכנסות בשנת 2001 יגדלו ביותר מ- 50% לעומת שנת 2000 עם שיפור בשורת הרווח, לאחר שנתחיל לראות את החזר ההשקעה במיזמי ה-ASP (סטור אליינס)", אמר שקד.

בריטליקס מציינים, כי במהלך הרבעון הראשון המשיכה החברה בהמשך ההתקנות ברשת הסופרמרקטים האמריקאית אלברטסונ'ס, לפי לוח הזמנים המתוכנן. במקביל, רשת הסופרמרקטים האמריקאית Big Y התחייבה להתקנה של תוכנת StoreLine בכל סניפי הרשת.

ריטליקס אף התקינה את מערכות המכר בסניף הישראלי של רשת איקאה, ובכך מגיעות התקנות ריטליקס ברשת הבינלאומית ל-15 מדינות, לאחר שריטליקס חתמה על הסכם עם קבוצת קליקס הדרום-אפריקאית להתקנת תוכנות ריטליקס בשש רשתות קמעוניות בדרום אפריקה ובאוסטרליה.

בהקשר זה אומר שקד, כי בריטליקס מאמינים שבשוק הדרום-אפריקאי טמון פוטנציאל גידול משמעותי עבור החברה. עד כה הותקנו תוכנות ריטליקס אצל קמעונאי מזון מובילים בדרום אפריקה ובהם Shoprite Checkers, קבוצת SPAR ו-Stuttafords, שמפעילים יותר מ-6,000 קופות. בנוסף, פתחה החברה משרד בסידני שבאוסטרליה כדי ליזום מכירות בשוק זה ולהציע שם תמיכה מקומית.

שקד ציין כי החברה הבת סטור אליינס ישראל השלימה בהצלחה ברבעון זה את שלב הניסוי של העברת הזמנות בין קמעונאי מזון עצמאיים לספקי הסחורה שלהם. "זהו הבסיס של המודל העסקי של סטור אליינס. אנו צוברים נתוני מכר בהיקף של 900 מיליון דולר בשנה, המהווים כרבע משוק קמעונות המזון הפרטי בישראל", אמר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully