וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לשירת התקווה הכיתה תעבור לדום

לירון מרוז

14.5.2001 / 12:36

שרת החינוך הודיעה על נוהלים חדשים: מדי שבוע יתכנסו תלמידי בתי הספר היסודיים עם המנהלים, ידברו אקטואליה ולבסוף ישירו את ההמנון; בחטיבות הביניים תונהג 'שעת מורשת' שבועית


שרת החינוך, לימור לבנת, מבקשת להכניס נוהל חדש למערכת החינוך היסודית לפיו יושר פעם בשבוע ההמנון. בישיבת ועדת החינוך של הכנסת, בו פרסה את מדיניות משרדה, אמרה לבנת כי על פי הנוהל החדש יערך פעם בשבוע כנס של מנהל בית הספר עם התלמידים בו ידברו על ענייני אקטואליה ובסופו ישירו את ההמון.

אתמול הודיעה לבנת על כוונתה להנהיג "שעת מורשת" שבועית בחטיבות הביניים. השעה תוקדש ללימוד טקסטים מהמקרא ומהתלמוד, עיסוק בנושא חגי ישראל, בפרשת השבוע ובדמויות משמעותיות בתולדות הציונות.

שרת החינוך חשפה את עיקרי תוכניתה במסיבת עיתונאים מיוחדת בה הודיעה גם כי בתי הספר במגזר הערבי ילמדו את המורשת וההיסטוריה הערבית. תוספת אחרת לתוכנית הלימודים היא לימוד מקצוע חדש בשם "ארץ ישראל וארכיאולוגיה", בו ילמדו בעיקר על ירושלים וישולבו בו סיורים בארץ.

"הילדים יודעים מעט מדי על הימצאותנו כאן", אמרה לבנת, "לא יתכן שילד בן 13 לא יודע מה זה סידור, מהן מילות ההמנון הלאומי ומהם ארבעת המינים". בכיתות הנמוכות יתוגברו לימודי האזרחות והדמוקרטיה. בתיכון יהיה ניתן ללמוד את מקצוע האזרחות ברמה של חמש יחידות לימוד, אחת מהן תוענק על עבודה אישית בקהילה.

במשרד החינוך מתכוונים לפנות אל מפוטרי ההיי טק בהצעה לעבור למקצועות ההוראה ומתכננים לפעול להעלאת שכרו של המורה המתחיל כדי לעודד מצטרפים חדשים למקצוע.

בתגובה לתוכנית הלימודים החדשה אמר שר החינוך לשעבר, יוסי שריד: "אני קורא לתלמידים, למורים, להורים ולמנהלים לבדוק היטב במה מתכוונים להאכיל אותם. הגטאות הדתי והחרדי נשארים סגורים ומנוונים, ושום רוח של תרבות יהודית אחרת לא תנשב בהם".

בעקבות דרישתו של חבר הכנסת יוסי פריצקי להכיל את חוק חינוך חובה על כל המוסדות המתוקצבים על ידי המדינה, הודיעה מנכ"לית משרד החינוך, רונית תירוש, כי מוסדות החינוך החרדיים יחוייבו להוסיף לתוכנית הלימודים את מקצועות האנגלית, מתמטיקה מדעים ולשון. ממשרדו של סגן שר החינוך, משולם נהרי, נאמר ל"מעריב" כי במוסדות ש"ס ואגודת ישראל כבר לומדים אנגלית, לשון ומתמטיקה. עוזר השר אמר כי "אם ירצו להוסיף מקצועות שאינם עולים בקנה אחד עם תורת ישראל, יבחן הנושא על ידי גדולי התורה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully