וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נגיד בנק ישראל לא יפרסם גם היום את השינוי בריבית במשק

כתב TheMarker.com

14.5.2001 / 12:07

בנק ישראל יפרסם היום את טיוטת דו"ח קרן המטבע הבינלאומית על כלכלת ישראל; בימים האחרונים חלה התקדמות במו"מ בין הנהלת הבנק לוועד העובדים


העיצומים בבנק ישראל נמשכים. העובדים ממשיכים למנוע מהנגיד מידע סטטיסטי חיוני לקבלת ההחלטה המוניטרית בעניין הריבית במשק, ולפיכך לא יפרסם גם היום בנק ישראל את ההחלטה המוניטרית.

יחד עם זאת, גורמים המקורבים למו"מ המתנהל בין הנהלת הבנק לוועד עובדי הבנק מסרו הבוקר כי בימים האחרונים חלה התקדמות של ממש במשא ומתן הזה, והערכות יש בקרב הוועד וההנהלה כי הצדדים יגיעו בתוך ימים ספורים להסכם, אולי עוד לפני חג השבועות.

שני הסעיפים בהם לא הגיעו עדיין הצדדים להבנה הם המספר המדויק של עובדי הבנק שיקודמו בדרגה, לצורך גידול בשכרם והגדרה מחדש של עיסוקיהם.

ועד העובדים בבנק ישראל טוען כי במהלך השנים חלו שינויים של ממש בסוג ורמת התפקוד של בעלי תפקידים שונים בבנק, והוא מבקש להגדיר מחדש את מצבת העיסוקים של עובדי הבנק.

להנהלת בנק ישראל יש השגות על השינויים שמבקש הוועד לבצע, ובעיקר מאחר שהשינויים הללו כרוכים בקידומם של עובדים רבים. בהנהלת הבנק חוששים כי הוועד יגרום לעלייה תלולה בשכר העובדים, והדבר יקומם נגד הבנק את הממונה על השכר במשרד האוצר.

בנק ישראל יפרסם יותר מאוחר היום את טיוטת הערכות כלכלני משלחת קרן המטבע הבינלאומית, שהשלימו את ביקורם בארץ. בדו"ח תובע דאגה באשר לרמת הגירעון שאליה התחייבה הממשלה.

כלכלני הקרן חוששים שהאילוצים החדשים, בעיקר במגזרי הביטחון כתוצאה מהאירועים בשטחים, יביאו לפריצה של רמת ההוצאות בתקציב על חשבון הגירעון, מבלי שהממששלה תבצע קיצוץ בתקציב למימון אותן הוצאות.

כלכלני הקרן אומרים שדווקא בעתות של חוסר ודאות מקומית ובינלאומית, יש חשיבות גדולה לשמירה על מסגרת התקציב כדי לעגן את היציבות במשק, הן משיקולים מקומיים והן כחלון ראווה למשקיעים מחו"ל שבהם המשק הישראלי תלוי ונסמך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully