וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר: הבשורות הרעות בתחום התקשורת עוד לפנינו

גתית פנקס

14.5.2001 / 11:13

בדו"ח על חברת סרגון, סבורים האנליסטים כי בסוף השנה החברה תגיע לאיזון בתזרים המזומנים, ומוסיפים להמליץ על קניית המניה


בבית ההשקעות אופנהיימר (CIBC) לא חושבים כי כל הבשורות הרעות בתחום האלחוט נמצאות מאחורינו. תחת זאת, הם סבורים כי ייתכנו עוד הפתעות לרעה בתחום, ששינה את פניו במהירות על רקע בעיות מאקרו כלכליות וקיצוצים בתקציבי ההוצאות של חברות וספקיות שירותי תקשורת.

את הדברים כותבים האנליסטים איתי כהן ואביבית מנה-קליל, בדו"ח שפירסמו על חברת סרגון . באופנהיימר מוסיפים להמליץ על רכישת המניה, ואומרים כי השווי של החברה היום - 72 מיליון דולר - הוא נמוך ואינו משקף את הפוטנציאל העסקי הגלום במוצרי החברה.

סרגון, יצרנית ציוד תקשורת אלחוטי בתצורת נקודה לנקודה, הציגה מכירות של של 12.6 מיליון דולר והפסד של 1.94 מיליון דולר ברבעון. את פרסום הדו"חות לרבעון הראשון של 2001 הקדימה אזהרת רווח, כך שהפתעות לרעה לא היו שם.

האנליסטים מציינים כי התוצאות הכספיות של החברה לרבעון מבטאים את המהומה המתחוללת בשוק התקשורת העולמי בכלל ובזה של ארה"ב בפרט, וסרגון, ששאבה עד לא מכבר את הצמיחה שלה מהשוק האמריקאי, נפגעה מכך בצורה קשה.

ווינסטאר - האשמה העיקרית


הפגיעה העיקרית של החברה היתה מכיוון ה-CLEC ווינסטאר, שהגישה בקשה להגנה מפני נושיה. האנליסטים מסבירים כי בהיעדרו של שוק הון שמאפשר גיוסי כספים, ה-CLECs נאלצו לקצץ בתקציביהן ולדחות את פרישת הרשתות שתכננו. הצעדים הללו, כך האנליסטים, נועדו לשמר את פעילות החברות עד אשר הגידול בביקושים יצליח להביא עמו אפשרויות מימון, וההשפעה של המצב הזה היא, בין השאר, ירידת הצפיות של חברות כמו סרגון.

סרגון פועלת בערוץ שיווק של OEM ובמכירות ישירות. עד לאחרונה, רוב מכירותיה היו ישירות אולם לאור מצבן הרעוע של חלק מלקוחותיה, המצב ישתנה "לטובת" ה-OEM. ההסכמים מסוג זה שיש לחברה עם סימנס, נורטל ולוסנט היוו 49% ממכירותיה ברבעון הראשון של 2001 - עלייה של 35% מהרבעון הקודם.

האנליסטים מציינים כי מכירה בצורת OEM אומנם מובילה לירידה ברווח הגולמי של החברה, אולם היא מהווה עוגן מרכזי בתהליך ההתחדשות שלה, מאחר שמכירות מסוג זה מצמצמות את הסיכון הפיננסי ומגדילות את פיזור הלקוחות.

באופנהיימר מציינים כי בעיות מימוניות הן אחד מגורמי הסיכון המרכזיים אצל לקוחות סרגון. למרות שסרגון עצמה אינה מממנת את פרישת הרשתות, הרי שספקיות ציוד תקשורת גדולות או אינטגרטוריות אחרות עושות זאת (דוגמת נורטל או לוסנט). הסיכון מבחינת סרגון הוא שכ-25% ממכירותיה ממומנות על ידי חברות אלה.

"מקומה של סרגון יהיה בין החברות המובילות", מתנבאים האנליסטים על הטווח הרחוק, "והיא תדע לנצל את הטכנולוגיה שפיתחה ואת הניסיון שצברה על מנת לחדור לשווקים חדשים ולחזור למסלול של צמיחה", הם סבורים. למעשה, הם מעריכים שאת 2001 תסיים החברה עם 52 מיליון דולר בקופה (לעומת 67 מיליון דולר היום), ותהיה מאוזנת מבחינת תזרים המזומנים.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבתפריט בצד ימין

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully