וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכירות אלקטרה צריכה בחו"ל לא צמחו, אבל הרווח הנקי עלה ל-8.2 מ' ש'

שלומי גולובינסקי

14.5.2001 / 10:38

מחזור המכירות של הקבוצה עלה ב-6% ל-441 מיליון שקל; החברה מקימה מפעל לרכבים אלקטרוניים בסין


חברת אלקטרה צריכה מקבוצת אלקו החזקות של גרשון זלקינד, ממשיכה לצמוח גם ברבעון הראשון של השנה, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הכנסות אלקטרה צריכה, העוסקת בעיקר בייצור מזגנים, הסתכמו ב-441.6 מיליון שקל, גידול של 6.1% ביחס להכנסות שנרשמו ברבעון המקביל.

הרווח הגולמי של אלקטרה צריכה הסתכם ב-103 מיליון שקל, שהם כ-23% ממחזור המכירות הכולל של החברה, לעומת רווח גולמי של 119 מיליון שקל ברבעון המקביל, שהם כ-28% ממחזור המכירות הכולל בקבוצה.

אודי לוריא, סמנכ"ל הכספים של אלקטרה צריכה, מסביר את הירידה ברווח הגולמי בהפרש שנובע בין הוצאת החשבוניות, לבין קבלת התשלום בפועל על ייצור המזגנים. לדבריו, היחלשות מטבע המכירה (בעיקר יורו) גורם לשינוי ברישום החשבונאי של העסקה, ולהעברה של ההפרש להוצאות המימון. כך קטנו הוצאות המימון של אלקטרה צריכה בכמחצית לעומת הוצאות המימון ברבעון המקביל, והסתכמו ב-9.2 מיליון שקל.

בשורה התחתונה רשמה אלקטרה צריכה רווח נקי של 8.2 מיליון שקל, המהווה גידול של 33% ביחס לרווח הנקי שנרשם ברבעון הראשון של שנת 2000.

לוריא אומר, כי הרבעונים החזקים ביותר של אלקטרה צריכה הם הרבעון השני והשלישי של השנה, אז נהנית החברה מעונתיות, הנגרמת בשל חודשי הקיץ. לוראי אומר כי ברבעון הראשון לא נרשמה צמיחה במכירות הקבוצה בחו"ל.

37% ממכירות הקבוצה ברבעון הראשון של שנת 2001 נבעו ממכירות בישראל, ו-63% מהון נבעו מיצוא ופעילות בחו"ל, בעיקר בארצות אירופה.

88% ממכירות קבוצת אלקטרה צריכה מקורן בפעילות במיזוג אוויר, כאשר היתרה מקורה בפעילות מסחרית הכוללת יבוא מוצרי חשמל ביתיים. באלקטרה אומרים, כי נרשמה ירידה של 9.2% במחזור המכירות בתחום יבוא מוצרי החשמל של פילפס וירלפול ומילה (MIELE). לוריא מייחס את הירידה במחזורי המכירה להשפעתם של האירועים המדיניים.

אלקטרה צריכה מפעילה כיום 6 מפעלים לייצור מזגנים, מהם שנים בישראל, שנים בצרפת, אחד באיטליה ואחד בסין. למרות שהמכירות לשוק הסיני עדיין לא מהותיות לפעילות הקבוצה, מתכננת החברה הסינית להקים מפעל לייצור רכיבים אלקטרוניים.

לוריא אומר, כי המפעל, שאמור לפעול החל מהרבעון השלישי, אמור לייצר את מרבית מערכות הבקרה למזגנים המיוצרים על ידי הקבוצה בסין, וגם למכור רכיבי אלקטרוניקה ללקוחות חיצוניים. לדברי לוריא, אלקטרה צריכה מנצלת בעצם הקמת המפעל החדש את כוח העבודה הזול בסין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully