וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רק 54% ממנויי נטוויז'ן משלמים מחיר מלא על השירות

14.5.2001 / 7:49

מתוך 320 אלף מנויי החברה, רק 174 אלף משלמים מחיר מלא תמורת קבלת השירות, ורק 240 אלף משלמים בכלל

מאת הדר חורש/ הארץ

השיפור בתוצאות העסקיות של חברת נטוויז'ן יושג באמצעות גידול בהכנסות, ולא על ידי פיטורי עובדים - כך אמר אבי צבי, שמונה אתמול לתפקיד מנהל השיווק של החברה.

לדבריו, המנכ"לית החדשה של החברה, רוית ברניב, אינה מכינה תוכניות התייעלות באמצעות קיצוץ כוח האדם בחברה, וזאת למרות לחצם של בעלי המניות להעביר את החברה לרווח תפעולי ברבעונים הקרובים.

צבי גילה כי מאז קיצצה נטוויז'ן 25 משרות עם צמצום פעילותו של אתר התוכן נענע, שבה החברה וגייסה מספר דומה של עובדים עם התרחבות הפעילות בתחום התוכן.

מנתונים שהגיעו ל"הארץ" עולה כי מקרב 320 אלף המנויים שעליהם מדווחת נטוויז'ן, רק כ-174 אלף משלמים מחיר מלא של 15 דולר בחודש ויותר.

צבי אמר כי באפריל 2001 הפיקה החברה ושלחה 240 אלף חשבוניות למנויים, שמהם 6,000 הם מנויים ששילמו מחיר סמלי של דולר אחד בחודש, גלשו באמצעות ספק אינטרנט אחר, אך השתמשו בשירות התמיכה של נטוויז'ן.

"אנחנו מבקשים מגולשים אלה לעבור לגלוש באמצעותנו תמורת מחיר מלא, אבל עצם העובדה שהם עושים את התרגיל הזה היא מחמאה גדולה לאיכות מערך התמיכה שלנו", אמר.

עוד אמר צבי כי נטוויז'ן מספקת שירותי אינטרנט מהיר ל-2,000 מנויים בלבד. השירות ניתן למנויים שהתחברו לשירות ה-ADSL של בזק על פי בקשתם, ונטוויז'ן עצמה אינה מספקת באופן אקטיווי את השירות.

המחיר שגובה החברה תמורת השירות נחשב לגבוה ביותר בשוק - 60 דולר בחודש למנוי מזדמן ו-55 דולר בחודש למנוי קבוע. עם זאת, שלא כמו מרבית המתחרים, נטוויז'ן אינה מגבילה את מהירות הגלישה ל-256 קילו-ביט בשנייה.

נטוויז'ן עוברת בחודשים האחרונים טלטלה, שהתחילה עם אישור הדו"חות לרבעון האחרון של 2000 אשר הצביעו על הפסד של 10 מיליון דולר. בעקבות ההפסד הגדול התערער האמון בין מנכ"ל החברה באותה עת, גלעד רבינוביץ', לבין הדירקטוריון, שהקים ועדה מיוחדת למעקב אחר פעולות החיסכון וההתייעלות.

בשבוע שעבר אישר הדירקטוריון את דו"חות החברה, שהצביעו על מעבר לרווח תפעולי של 1.25 מיליון דולר (אם כי דו"חות אלרון הערוכים לפי כללי החשבונאות האמריקאית הצביעו עדיין על הפסד תפעולי).

עם אישור הדו"חות הודיע רבינוביץ' במפתיע על התפטרותו. הוא מונה לתפקיד מנכ"ל קבוצת זאבי, שבה שימש מנהל עד לפני שנה, כאשר הוצע לו לנהל את נטוויז'ן.

דירקטוריון החברה מינה במקומו את רוית ברניב, ששימשה עד כה סמנכ"ל הכספים של נטוויז'ן. בתפקיד זה כיהנה ברניב פחות משנה לפני שמונתה לתפקיד המנכ"ל, ומעולם לא ניהלה חברה עסקית. מינויו של צבי, שהיה עד כה סמנכ"ל לקוחות פרטיים בנטוויז'ן, נועד לחזק את ניהולה של החברה ולתמוך בברניב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully