וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל חיסל 5 אנשי ביטחון פלסטינים

14.5.2001 / 7:20

הפלסטינים טוענים כי נהרגו בפעילות יזומה של הצבא בכפר ביתוניה; מסוקים וספינות של צה"ל תקפו ברצועת עזה; מטען חבלה גדול התגלה בפתח תקווה; פוצץ על ידי חבלני המשטרה ללא נפגעים

מטען חבלה גדול נתגלה בפתח תקווה בשקית ליד תחנת אוטובוס בצומת הרחובות ז'בוטינסקי והסיבים. המטען התפוצץ במהלך טיפול חבלני המשטרה, לא היו נפגעים. רחוב ז'בוטינסקי , הציר המרכזי בעיר, נסגר לתנועה במהלך טיפול המשטרה.

חמישה אנשי הביטחון הלאומי הפלסטיני נהרגו הלילה בפעילות יזומה של צה"ל בכפר ביתוניה. מושל האזור, מוסטפה ליטאווי, טען כי השוטרים ישנו או שמרו על מתקנים של הרשות הפלסטינית ולא עסקו בפעילות עוינת. בצה"ל טוענים כי חיילים שהיו בפעילות מבצעית באזור הבחינו בדמויות חשודות ופתחו לעברן באש. מתחנה זו נורתה אש לעבר כוחות צה"ל.

בפעילות בכפר שוויקא נהרסה תחנת משטרה פלסטינית על ידי כוחות צה"ל, הכפר נמצא בשטח בי (בשליטה ביטחונית של צה"ל ואזרחית פלסטינית), באזור טול כרם. מצה"ל נמסר כי מהתחנה נפתחה בעבר אש לעבר כוחות צה"ל ויישובים ישראליים סמוכים.

במהלך הלילה בוצעה תקיפה נרחבת של צה"ל ברצועת עזה, במהלכה תקפו ספינות חיל הים ומסוקי חיל האוויר כלי רכב משוריינים, מפקדות של כוח 17 ומפקדות הכוח הימי הפלסטיני. כתוצאה מהתקיפה נהרסו מספר מבנים וכ-10 כלי רכב משוריינים. הפלסטינים דיווחו על 15 פצועים מהתקיפות. בצה"ל הסבירו כי התקיפות בוצעו על אזורים שמהם נפתחה אש מרגמות לעבר התנחלויות ישראליות ויישובים בשטחי הקו הירוק.

בתגובה לתקיפות, הרשות הפלסטינית מבקשת כינוס דחוף של מועצת הביטחון של האו"ם ומבקשת כי יישלח כוח בינלאומי שיבלום את הפעולות הצבאיות של צה"ל.

תושב מעלה לבונה, שלמה ברג'ל, נפצע אמש באורח קל מיריות שנורו לעבר רכבו כשעבר ליד מפעל בלוקים, בתורמוס איה. בתגובה לירי שרפו מתנחלים את המפעל ממנו בוצע הירי. כוחות משטרה שהוזעקו למקום הירי לא הצליחו ללכוד את מבצעי הירי. בארוע אחר נפצע קל הראל ריין מההתנחלות קרני שומרון מאש שנפתחה לעבר רכבו, כשנסע בין צופים לאלפי מנשה.

אשה פלסטינית נפצעה אמש באורח קל עד בינוני, לאחר ששוטרי משמר הגבול ירו לעבר מכוניתה, בשכונת ראס אל עמוד במזרח ירושלים. השוטרים טענו כי המכונית נסעה לעברם וניסתה לדרוס אותם, וכי הם הצליחו למנוע פיגוע דריסה. ואולם, מחקירה ראשונית התברר כי לאישה לא היה טסט למכונית, ולכן היא ניסתה להתחמק מהמקום.

המשטרה הפלסטינית העבירה אתמול בערב למשטרת ישראל תושב כפר סבא כבן 40 שנכנס לעיר קלקיליה. בחקירתו סיפר האיש שהוא נכנס לקלקיליה כדי לקנות "פיתות ומצרכים שונים". מהמשטרה נמסר כי הגבר מוכר למשטרה מהתחום הפלילי וכי ייפתח נגדו תיק בגין הפרת צו אלוף הפיקוד האוסר על כניסת ישראלים לשטחי הרשות. ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי נראה שבתום חקירתו ישוחרר האזרח בתנאים מגבילים. המשטרה שבה וקוראת לישראלים לא להיכנס לשטחי הרשות הפלסטינית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully