וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לרשות השידור יש תקציב של 865 מיליון שקל לשנת 2001

רוני קורן-דינר

13.5.2001 / 19:01

רוה"ח שבודק את ההתנהלות הכספית של רשות השידור יסיים את הגשת הדו"חות עד סוף אוגוסט; 220 עובדים יוצאו לפרישה מוקדמת

ועדת הכספים של רשות השידור והוועד המנהל סיימו להעביר את התקציב של הרשות לשנת 2001 לפני שעה קלה; התקציב, בסך של כ-865 מיליון שקל, יונח על שולחנה של הממשלה ביום ראשון הקרוב. רק לאחר אישור הממשלה וועדת הכספים של הכנסת תוכל הרשות להתחיל לגבות את האגרה לשנה זו, בסך 517 שקל מכל משפחה בישראל.

לאחר חודשים של מלחמות בין הוועד המנהל של הרשות וההנהלה והעברות חוזרות ונשנות מוועדת הכספים של הכנסת אל הרשות ובחזרה - הגיעו להסכמה ברשות השידור על אופי התקציב: 821 מיליון שקל הוא הסכום הנקי של התקציב, על פי התחזית להכנסות בשנת 2001. 20 מיליון נוספים הוקצבו לסיוע להפרשת עובדים לגמלאות, במידה שמשרד האוצר לא יסייע בכך, 15 מיליון שקל לתגבורת להפקה מקומית ו-8.7 מיליון לפיתוח טכנולוגי בקול ישראל ובטלוויזיה הישראלית.

כמו כן, אושרר ההסכם בין אורי פורת, מנכ"ל הרשות, לנחמן שי, יו"ר הוועד המנהל, לבדיקת ההתנהלות הכספית של רשות השידור בשנים האחרונות. כפי שסוכם לפני כמה ימים באופן עקרוני, יוכל רוה"ח הבודק שמינה הוועד המנהל לבדוק את ספרי הרשות, אך ייאלץ לסיים את עבודתו ולהגיש את כל הדו"חות בנושא עד ה-31 באוגוסט.

בתמורה, תסיר הנהלת הרשות את התביעה נגד הוועד המנהל, על כך שלכאורה מינוי רו"הח נעשה שלא בסמכות ותוך הפרת חוק רשות השידור. 220 עובדי הרשות, על פי דיונים בין משרד האוצר לרשות השידור, יפרשו לגמלאות מוקדמות. המתווכת בין ההנהלה לרשות היתה דליה איציק, שרת התמ"ס, הממונה על ביצוע חוק רשות השידור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully