וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המכרז לערוץ הרוסי: מגעים למיזוג בין קבוצת גוסינסקי-מעריב וקבוצת התוכן של משה לוינסון

רוני קורן-דינר

13.5.2001 / 17:00

כך נודע ל-TheMarker.com; גוסינסקי-מעריב תחזיק עד 30% מהקבוצה הממוזגת ותגייס משקיעים נוספים

קבוצה שלישית נערכת להתמודדות במכרז לערוץ הייעודי בשפה הרוסית, לאור דחיית המועד האחרון להגשת ההצעות למכרז עד ה-30 במאי. הקבוצה, בשליטת איש העסקים ולדימיר גוסינסקי (מדיה-מוסט) ושותפיו במעריב ובתיא תקשורת , היתה מראשוני הרוכשים של מסמכי המכרז, אולם היססה עד עתה אם להתמודד בשל פגיעה אפשרית בתחנת הטלוויזיה העצמאית NTV (המשודרת גם בישראל) שבבעלות גוסינסקי.

כעת מנהלת הקבוצה מו"מ עם כמה גופים להשתתפות במכרז. אחד הגופים הוא קבוצת התוכן של משה לוינסון, לשעבר סמנכ"ל הרשות השנייה; כך נודע ל-TheMarker.com. לוינסון ניהל מו"מ ממושך עם שמואל דנקנר והאחים עופר, בעלי מניות בקבוצת "חדשות 24", שזכתה במכרז ערוץ החדשות הייעודי. לאחרונה החליטו דנקנר ועופר למשוך את ידיהם מהערוץ, לאור ההליך המשפטי המתנהל בעניין ערוץ החדשות (טענותיה של הקבוצה המפסידה, "חדשות ישראל", ידונו מחרתיים בביהמ"ש המחוזי בת"א), והעיכוב המסתמן בעליית הערוץ לאוויר.

בקבוצת התוכן של משה לוינסון, בעלי חברת פרופיל הפקות, מספר אנשי מקצוע מוערכים בנוף הטלוויזיה הרוסי: מנהל התוכניות הוא סמיון וינוקור (חברת VGK), שהפיק ב-10 השנים האחרונות כ-80 סרטים וקודם לכן שימש מנהל בכיר באחד מתאגידי הטלוויזיה ברוסיה; חיים גלפרין, המשמש בתפקיד בכיר בערוץ האמריקאי-רוסי EABC, יהיה מנהל הרכש ועורך תוכניות בערוץ; ובוריס סליבוב, יוצר בעל ניסיון של 25 שנים בטלוויזיה, ינהל את מחלקת תוכניות הבידור.

אם תיכנס קבוצת מדיה-מוסט לשותפות עם לוינסון, היא תוכל להחזיק בה עד 30%, בשל ההחזקות של גוסינסקי במעריב (25%) וההחזקות העקיפות של מעריב בזכיינית ערוץ 2 טלעד. כמו כן, הקבוצה תיקח על עצמה ככול הנראה לגייס משקיעים נוספים. מארק מאירסון, נציג קבוצת מדיה-מוסט בישראל, אישר את דבר קיומם של המגעים ואמר שביממה הקרובה תקבל הקבוצה החלטה סופית האם להתמודד.

שתי הקבוצות הנוספות שמתמודדות במכרז הן "נאש טלקנאל", שבשליטת בני גאון, וקבוצה נוספת שנוצרה מהתמזגות מרל"ז תקשורת, חברת IGB (יצחק קאול, דוד ברודט ושלמה נס), אפריקה ישראל (לב לבייב) ומפל תקשורת (תמי מוזס-בורוביץ' ונדב פלטי). מרל"ז תקשורת ו-IGB ניהלו מגעים ממושכים עם מדיה מוסט, אולם אלה נכשלו לפני מספר ימים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully