וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טאקט קיבלה התרעה לפני מחיקה ממסחר

גתית פנקס

13.5.2001 / 11:33

הנהלת הנאסד"ק הודיעה לחברת טאקט כי אם לא תעמוד בתנאי הסף תימחק ממסחר

ההשקעה של חברת הניהול של פולריס 2 (DS Polaris), קבוצת אריסון, יוסי ורדי ו-SFK (שרם פודים קלנר) בחברת טאקט (סימול TACX) ממשיכה להתברר כאחד הצעדים הפחות מוצלחים שנכללים בפורטפוליו ההשקעות של ארבעת הגופים.

בשבוע שעבר הודיעה הנהלת הנאסד"ק למנהלי טאקט כי אם עד ה-1 באוגוסט 2001 החברה לא תצליח לעמוד בדרישות הסף של הבורסה, היא תימחק ממסחר. ב-30 הימים האחרונים החברה לא הצליחה לשמור על שווי שוק של 5 מיליון דולר, שהוא הסף המינימלי שבו ניתן להיסחר בבורסת הנאסד"ק.

מאחר שהמניה רשמה צניחה מרשימה של 94% ממחירי השיא שלה (אפריל 2000), שווי השוק שלה הצטמק פלאים והוא מסתכם כעת ב-4.5 מיליון דולר בלבד - לעומת יותר מ-70 מיליון דולר בשיא. יש לציין כי ההודעה שהנהלת הנאסד"ק סיפקה לחברה נושאת את התאריך 3 במאי, אולם טאקט הודיעה על כך בצורה רשמית למשקיעיה רק ב-11 במאי.

מארס 2000: השקעה ראשונה בחברה מכיוון הקבוצה

טאקט היא חברה אמריקאית, אותה ייסד שמואל בן-טוב הישראלי, והיא מתמחה בשירותי e-Services, החל מגיבוש אסטרטגיית Web ועיצוב אתרים, דרך פיתוח ואינטגרציה ועד אירוח יישומי Web.

במארס 2000 נעשה הקשר עם ארסנל המשקיעים המכובד - חברת הניהול של פולריס 2 (DS Polaris), קבוצת אריסון, יוסי ורדי ו-SFK (שרם פודים קלנר), שהשקיעו 2.75 מיליון דולר על ידי רכישת 392.8 אלף מניות של החברה לפי מחיר של 7 דולרים למניה. המשקיעים אף קיבלו אופציה לשנתיים לרכוש מיליון מניות נוספות של טאקט במחיר של 13 דולר למניה.

החברה ודאי היתה נראית אז כהבטחה גדולה, אינטרנט היה תחום שהצליח לפתוח הרבה ארנקים, ואיש מהמשקיעים לא שיער שהיא תגיע לרמות שפל היסטוריות של כ-40 סנט למניה. מחיר המניה היום - 63 סנט - משקף להשקעה שווי של 247.5 אלף דולר בלבד, כלומר - הפסד "על הנייר" של 2.5 מיליון דולר.

מסתבר, שגם בספטמבר 2000 לא ניתן היה לחזות את גודל הנפילה הצפויה במניה, וחברת לוול 8 הנמצאת בשליטת חברת התוכנה לירז, השקיעה בחברה 4 מיליון דולר על ידי רכישת 500 אלף מניות במחיר ממוצע של 8 דולרים למניה. החברה אף זכתה באופציה למשך שנתיים לרכוש 500 אלף מניות נוספות לפי מחיר של 13 דולר למניה, אולם בחרה שלא לממש אותה עד כה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully