שני נציגי המפד"ל, אפי איתם ויצחק לוי, מאיימים בפילוג המפדל אם זו לא תפרוש מהממשלה. במכתב ששלחו השניים לחברי סיעתם, הם הציבו לסיעה אולטימטום של שבועיים לפרישה מהממשלה, בטרם יפלגו את הסיעה - כך דווח ב"קול ישראל". בסיעת המפדל בכנסת שישה חברים, ארבעה מהם חברים בקואליציה, ואילו שניים - יו"ר המפלגה איתם והשר לשעבר לוי - פרשו ממנה. על פי החוק, יכולים שליש מחברי סיעה לפרוש ממנה ולשמור על יחידות המימון שלהם ושאר הזכויות שהיו להם בסיעתם המקורית.
לפני חודש החליט מרכז המפדל ברוב גדול לאמץ את הצעת המתונים, בראשות השר זבולון אורלב, שלא לפרוש מהממשלה לפי שעה. המרכז החליט אז, כי המפדל תפרוש מן הממשלה אם לא יתקיים משאל עם על תוכנית ההתנתקות, שבו יידרש רוב מיוחס, לפני שפינוי התנחלויות יובא לאישור הכנסת. בנאומו בכנסת אמש אמר שרון, כי יביא את תוכנית ההתנתקות לאישור הכנסת בתוך שבועיים, ב-25 באוקטובר. שרון אמר היום בפגישתו עם השר יוסף לפיד (שינוי), כי לא יתקיים משאל עם על התוכנית, כדי שלא לעכב את יישומה.
איתם ולוי מאיימים לפלג את המפדל
12.10.2004 / 18:10