וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שקלאר: "הצענו לאפיק ללכת לבורר מוסכם בעניין הזכייה בערוץ השלישי"

רוני קורן-דינר

13.5.2001 / 11:20

יו"ר הרשות השנייה מודה שבסיכום ההשוואה בין אפיק לשידורי עדן ניתנו לעדן כשלוש נקודות נוספות, אולם מכחיש הטייה מכוונת

בעקבות הפרסום היום ב"ידיעות אחרונות", דוחה יו"ר מועצת הרשות השנייה, מוטי שקלאר, את הטענות לפיהן קבוצת שידורי עדן נבחרה באופן בלתי סביר לכאורה, וכך קיבלה זיכיון להפעלת הערוץ המסחרי הנוסף יחד עם קבוצת ישראל 10.

שקלאר אמר כי הרשות מוכנה להתייחס באופן ענייני רק לטענות קבוצת אפיק בדבר השיבוש שחל, לדבריהם, בנוסחת החישוב של ההצעות הכספיות. בשבוע שעבר, הוא אומר, בתום הדיון בביהמ"ש המחוזי בחיפה, הציע היועץ המשפטי של הרשות ליועץ של אפיק ללכת לבורר מוסכם בעניין זה. אפיק, שצירפה לכתב התביעה חוות דעת מאת דיקן הפקולטה למתימטיקה בטכניון, טרם השיבה להצעת הרשות.

בידיעה שפורסמה היום, טען בכיר ברשות השנייה כי למרות שקבוצת אפיק (מייסודן של אולפני מימד, קבוצת "הארץ" ויצחק תשובה, ובראשות המנכ"ל דן מרגלית) הובילה בפער ניכר במעמד בחירת הזוכים במכרז, צימצמה מועצת הרשות את הפער באופן בלתי סביר ובחרה לבסוף בשידורי עדן (בראשות מוטי קירשנבאום).

שקלאר מכחיש את הדברים מכל וכל, ואף מוחה נגד השימוש בתואר "בכיר". "לא יכול להיות שבכיר ברשות השנייה אמר את הדברים האלה", אומר שקלאר. "היתה במכרז שקיפות מלאה, הפרוטוקולים פתוחים לכל מי שרק רוצה, ולכן אף אחד - ובטח שלא בכיר ברשות - לא יכול לטעון שהמכרז לא התקיים בצורה הראויה ביותר".

שקלאר אומר עוד כי המועצה התרשמה באופן די דומה מההצעות של אפיק ועדן בתחום התוכן, אך בסיום ההשוואה ביניהן אכן ניתנו לשידורי עדן 2-3 נקודות נוספות. "התוספת שניתנה לעדן באה מתוך שקלול קפדני של פרמטרים נוספים, ויש לכך תיעוד מלא ברשומות", טוען שקלאר. יו"ר מועצת הרשות השנייה הכחיש בהזדמנות זו גם פרסומים אחרים, לפיהם התוכנית העסקית והיציבות הכלכלית של שידורי עדן לא עמדו בדרישות הסף של המכרז.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully