וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טלדור: הרווח קטן בכ-77% ל-505 א' ש'

אלי דניאל

13.5.2001 / 11:21

אשר בהרב, נשיא החברה: "הירידה ברווח נבעה, בעיקרה, מהתחלה של פרויקטים חדשים, שהרווחיות בהם נמוכה יחסית בתחילתם ומהמשך השקעות במחקר ופיתוח"

חברת טלדור מערכות מחשבים , הנמצאת בשליטת פועלים תקשורת מקבוצת פועלים השקעות , פירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2001. הדו"חות מצביעים על עלייה של כ-22% במכירות החברה שהסתכמו בכ-92.6 מיליון שקל, לעומת מכירות של כ-75.9 מיליון שקל ברבעון המקביל.

סקירת התפתחות מגזרי הקבוצה ברבעון הראשון השנה מראה גידול בכל תחומי הפעילות העיקריים בחברה: כך למשל, הכנסות מגזר המערכות, המייצר כ-38% מהכנסות החברה, גדלו ברבעון הראשון, בהשוואה לרבעון המקביל, בכ-23% והסתכמו בכ-35 מיליון שקל.

גידול חד יותר נרשם בהכנסות מגזר הקונטקט סנטר, המייצר כ-13% מהכנסות החברה, כאשר ההכנסות ממגזר זה גדלו בכ-41% בהשוואה לרבעון המקביל, והסתכמו בכ-11.5 מיליון שקל.

הרווח הגולמי של החברה הסתכם ברבעון הראשון בכ-13.2 מיליון שקל, עלייה של כ-4% לעומת רווח גולמי של 12.7 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי של החברה ירד ל-14.2%, בהשוואה לשיעור רווח גולמי של 16.6% ברבעון המקביל.

בחברה מציינים כי ירידה זו בשיעור הרווח הגולמי נובעת בעיקרה מכניסה למספר פרויקטים חדשים וארוכי טווח בתחום ה-Outsourcing (מיקור חוץ), אשר רווחיותם ההתחלתית נמוכה יחסית, וכן כתוצאה מהשפעת שוק התוכנה בעיקר מול חברות סטארט אפ.

הרווח התפעולי של החברה הסתכם ברבעון הראשון בכ-1.7 מיליון שקל, ירידה של כ-31% לעומת הרווח התפעולי ברבעון המקביל. הירידה ברווח התפעולי נובעת מעלייה בהוצאות המו"פ ובהוצאות המכירה והשיווק במיזמים טכנולוגיים, ומהגידול בהוצאות הנהלה וכלליות.

מעבר מהכנסות להוצאות מימון

בשורה התחתונה, הסתכם הרווח הנקי של החברה ב-505 אלף שקל, ירידה של כ-77% לעומת רווח נקי של כ-2.2 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה ברווח הנקי הושפעה, בין היתר, מסעיף הכנסות המימון, כאשר החברה רשמה ברבעון הראשון של 2001 הוצאות מימון בסך של 224 אלף שקל, בעוד שברבעון המקביל נרשמו הכנסות מימון של 733 אלף שקל.

בחברה מציינים כי המעבר מהכנסות להוצאות מימון, נובע משחיקת הירידה במדד, הנמוכה יחסית לשחיקה שהיתה אשתקד.

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2001 הסתכם בכ-73.7 מילון שקל, והוא מהווה כ-38.3% ממאזן החברה.

כמו כן, החברה הודיעה על חלוקת דיווידנד בסך של מיליון שקל. כל אחד מבעלי המניות של החברה יקבל דיווידנד של 9.4 אגורות למניה. היום הקובע לחלוקת הדיווידנד הינו יום ה-22 במאי 2001. מניית החברה תחל להיסחר אקס דיווידנד ביום 23 למאי 2001, ומועד התשלום יהיה ביום ה-6 ביוני 2001.

אשר בהרב, נשיא קבוצת טלדור, מסר כי "הגידול בהכנסות תואם את מדיניות הקבוצה למיצוב טלדור כגורם מוביל בשוק ה-I.T (טכנולוגיית המידע) ומשקף התרחבות בכל מגזרי הפעילות העיקריים של החברה. הרווח הנקי לרבעון הראשון השנה ירד בכ-77% והסתכם בכחצי מיליון שקל בהשוואה לרווח של כ-2.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה ברווח נבעה, בעיקרה, מהתחלה של פרוייקטים חדשים, שהרווחיות בהן נמוכה יחסית בתחילתם ומהמשך השקעות במחקר ופיתוח".

טלדור הינה אחד מבתי התוכנה והמערכות הגדולים בישראל, המתמחה במתן פתרונות כוללים (Total Solution) במגוון רחב של תחומים, תוך שילוב מערכות, פיתוח כלים מתקדמים ויישום אמצעים מתחום טכנולוגיית המידע. מניית החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 132.8 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully