וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משפחת החייל החטוף על דברי ח"כ טיבי: יש להוציא מפלגתו מחוץ לחוק

12.5.2001 / 16:41

משפחתו של החייל החטוף, בני אברהם, תקפה היום בחריפות את דבריו של חבר הכנסת אחמד טיבי. אביו של בני, חיים, פנה במכתב אל השופט מישאל חשין יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, וקרא לו לפעול להוצאתו של טיבי ומפלגתו אל מחוץ לחוק ולפתוח נגדו בחקירה פלילית.

"מר טיבי פועל בהתבטאויותיו נגד אושיות קיומה של מדינת ישראל. בכך הוא מסייע לאויבינו להציג את מטרתם. לא ייתכן שנישאר אדישים לאות ביטויי ההזדהות עם מבקשי רעתנו המשבחים את מבצעי הפיגועים נגדנו, מצדיקים את חטיפת בנינו ומסיתים את הציבור הערבי בישראל נגד היהודים ויוצרים, אגב כך, מצב בלתי אפשרי מבחינת דו-קיום", כותב אברהם.

לדבריו של אברהם, המשמש גם כחבר בוועדת הבחירות המרכזית שלהכנסת, "אין אני יכול לשבת עם נציג מפלגה המשבח את חוטפי בני, בעוד ארגון החיזבאללה מסרב בתוקף לספק מידע על בנינו".
חבר הכנסת הערבי-ישראלי אחמד טיבי סבור כי ארגון החיזבאללה הוא גוף התנגדות לגיטימי הפועל נגד הכיבוש הישראלי, אשר נאלץ לחטוף את חיילי צה"ל, לאור המדיניות הישראלית וסירובה לסגת מאזור הר דב ולהשלים את הנסיגה מלבנון.

בראיון לשבועון הערבי "כול אלערב" אמר טיבי: "ארגון החיזבאללה הוא גוף התנגדות לבנונית לגיטימית נגד הכיבוש. חוות שבעא הן שטח כבוש. על סוריה ולבנון להכריע בנושא זה, ועל ישראל לסגת משם כדי שהנסיגה מלבנון תהייה מלאה".

בתשובה לשאלה: האם אתה רואה בחטיפת שלושת חיילי צה"ל בהר דב בידי החיזבאללה פעולה לגיטימית ? משיב טיבי: "ישראל גילתה את שיטת החטיפות. היא אשר המציאה את הסגנון הזה. על ישראל היה לסגת מחוות שבעא ולשחרר את כל האסירים הלבנוניים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully