וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחמד טיבי: "חיזבאללה נאלץ לחטוף את חיילי צה"ל בגלל הטיפשות הישראלית"

12.5.2001 / 10:57

אומר לעיתון "כול אלערב": "ישראל המציאה את שיטת החטיפות"; החיזבאללה - ארגון התנגדות לגיטימי לכיבוש הישראלי; אביו של החייל החטוף, בני אברהם: להוציא את מפלגתו מחוץ לחוק

חבר הכנסת הערבי-ישראלי אחמד טיבי סבור כי ארגון החיזבאללה הוא גוף התנגדות לגיטימי הפועל נגד הכיבוש הישראלי ונאלץ לחטוף את חיילי צה"ל, לאור המדיניות הישראלית וסירובה לסגת מאזור הר דב ולהשלים את הנסיגה מלבנון.

בראיון לשבועון הערבי "כול אלערב" אמר טיבי: "ארגון החיזבאללה הוא גוף התנגדות לבנונית לגיטימית נגד הכיבוש. חוות שבעא הן שטח כבוש. על סוריה ולבנון להכריע בנושא זה, ועל ישראל לסגת משם כדי שהנסיגה מלבנון תהיה מלאה".

בתשובה לשאלה, האם אתה רואה בחטיפת שלושת חיילי צה"ל בהר דב בידי החיזבאללה פעולה לגיטימית, השיב טיבי: "ישראל גילתה את שיטת החטיפות. היא שהמציאה את הסגנון הזה. על ישראל היה לסגת מחוות שבעא ולשחרר את כל האסירים הלבנוניים. ההתנגדות הלבנונית נאלצה לחטוף את החיילים, לאור דרך המחשבה של ההנהגה הישראלית וטמטומה". טיבי מותח ביקורת על ישראל, "אשר אינה משתמשת במלה חטיפה במה שקשור לחטיפת מוסטפה דיראני. זוהי היהירות והחוצפה הישראלית. מה שמותר לישראל אסור לאחרים. עלינו להיאבק ביהירות זו".

טיבי משבח את מנהיג החיזבאללה ואומר כי "נסראללה הוא מנהיג למוד ניסיון, הנהנה מפופולריות רבה בקרב הערבים". עם זאת, הוא טוען כי טועה מי שמשווה "בין ההתנגדות לכיבוש בתוך פלסטין לבין ההתנגדות לישראל בלבנון, משום שמדובר בנסיבות שונות לחלוטין".

חיים אברהם: טיבי משבח את הארגון שמונע מידע על בני

משפחתו של החייל החטוף, בני אברהם, תקפה היום בחריפות את דבריו של ח"כ טיבי. אביו של בני, חיים, פנה במכתב אל יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, וקרא לו לפעול להוצאתו של טיבי ומפלגתו אל מחוץ לחוק ולפתוח נגדו בחקירה פלילית.

"מר טיבי פועל בהתבטאויותיו נגד אושיות קיומה של מדינת ישראל. בכך הוא מסייע לאויבינו להשיג את מטרתם. לא ייתכן שנישאר אדישים לאור ביטויי ההזדהות עם מבקשי רעתנו המשבחים את מבצעי הפיגועים נגדנו, מצדיקים את חטיפת בנינו ומסיתים את הציבור הערבי בישראל נגד היהודים ויוצרים, אגב כך, מצב בלתי אפשרי מבחינת דו-קיום", כתב אברהם.

לדבריו של אברהם, המשמש גם כחבר בוועדת הבחירות המרכזית של הכנסת, "אין אני יכול לשבת עם נציג מפלגה המשבח את חוטפי בני, בעוד ארגון החיזבאללה מסרב בתוקף לספק מידע על בנינו".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully