וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גאנה: המשטרה מואשמת בגרימת האסון באיצטדיון הכדורגל

11.5.2001 / 11:46

אוהדים טוענים כי השוטרים ירו גז מדמיע וגרמו לבהלה ולמנוסה של ההמון; תגרות בין אזרחים לכוחות המשטרה פרצו בבירה, אקרה; השילטונות ביקשו סיוע רפואי מבריטניה

נשיא גאנה, ג'ון קופור, הקים ועדת חקירה לנסיבות האסון באיצטדיון הכדורגל, בו נהרגו לפני כיומיים לפחות 130 בני אדם. כמות הנספים עלולה להתברר כגבוהה יותר, שכן ייתכן שחלק מהגופות נלקחו עצמאית על ידי קרובי משפחה מבלי ליידע את הרשויות. קופור הכריז על ארבעה ימי אבל במדינה בעקבות האסון, הרביעי והקשה ביותר שהתרחש באיצטדיון באפריקה בתוך פחות מחודש.

ביממה האחרונה הולכות ומתרבות ההאשמות כלפי השוטרים. אוהדים רבים שנכחו במשחק הכדורגל טענו כי השוטרים ירו גז מדמיע לעבר המון מתפרע ובכך למעשה גרמו למנוסה של ההמון, שצבאו על היציאות הצרות באיצטדיון. הנשיא סיפר כי שישה שוטרים, שהיו מופקדים על אבטחת האירוע כבר תוחקרו. ראשי "איחוד הכדורגל האפריקאי" קראו לשוטרים במדינה להימנע משימוש לא מבוקר בגז מדמיע.

מספר צעירים זועמים בבירה אקרה אף תקפו תחנות משטרה. העימות הגדול היה בתחנת המשטרה באזור נימה, בו נמנו קורבנות גדולים. מפקד התחנה ביקש מהצעירים להירגע ולהתאזר בסבלנות על מנת שהסדר ישוב על כנו. מוקדם יותר צבאו קרובי משפחה של ההרוגים על בית החולים, לשם הגיעו כדי לזהות את גופות יקיריהם ובמקום התפתחה תיגרה בינם לבין קרובי משפחה אחרים ואנשי הביטחון.

במקביל לכך נפתחה קרן תרומות, שמטרתה לפצות את משפחות הנספים. התגובות לפתיחת הקרן היו נלהבות וראשיה הוצפו בתרומות. מנהלי בית החלים הצבאי באקרה, אליו הגיעו רוב הפצועים, ביקשו מהממשלה הבריטית לסייע להם בטיפול בפצועים קשה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully