וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פידל קסטרו קורא לאיראן לשיתוף פעולה נגד ארה"ב

10.5.2001 / 22:05

מנהיג קובה ביקר השבוע באיראן וביקש להעמיק את הקשרים בין המדינות; תקף את ארה"ב וקרא לאיראנים להפילה כמו שהפילו את השאה, בזמנו; השנאה לארה"ב מהווה מכנה משותף למדינות

מנהיג קובה, פידל קסטרו, קרא השבוע, בעת ביקורו באיראן, לסייע בהפלת ארה"ב "כמו שהפלתם את השאה ב-79'. קסטרו ביקר השבוע באיראן כחלק מסיור במדינות מתפתחות שהוא מנהל באיזור. על אף ההבדלים העמוקים בין האידיאולוגיה הקומוניסטית של קובה לפונדומנטליזם האיסלמי של איראן, מצאו שתי המדינות מכנה משותף בדמות שנאתן לארה"ב.

קסטרו דיבר בפני סטודנטים באוניברסיטת טהראן בטקס שבו הוענק לו תואר דוקטור של כבוד. "לפני 22 שנה הפלתם את השאה, אבל יש שאה חזק ממנו פי 1,000 וחמוש טוב יותר", אמר כשהוא מתכוון לארה"ב. "יש לאמריקאים בסיסי צבא ונושאות מטוסים בכל מקום וראשי נפץ גרעינים מופנים לכל כיוון, אבל הכל יכול להתמוטט כמו השאה". לנאומו הארוך של קסטרו האזינו כ-700 סטודנטים ומרצים שנדחקו לאולם האוניברסיטה, רבים אחרים צפו בנאום על גבי מסך וידאו שהועמד בחוץ.

שתי המדינות החליטו להעמיק את הקשרים ביניהן כשהן מכריזות על פתיחת קמפיין נגד ההשתלטות הגלובלית של ארה"ב. קובה ואיראן הביעו עניין בהרחבת קשרי הייצוא בין המדינות שיכלול תרופות ומוצרי תעשיה. פידל קסטרו נפגש בסיורו גם עם מנהיג איראן, האייטולה עלי חמנאי .

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully