כתב אישום הוגש על ידי פרקליטות המדינה נגד רכז הביטחון של קריית ארבע, חנוך זלינגר, עוזרו, אלכס קוגן, ונגד קטין. השלושה מאושמים בחטיפה ואיומים על רקע גזעני. בקול ישראל דווח כי בכתב האישום נאמר שהשלושה חטפו שני צעירים בדואים, בעת שאלו שבו, לפני כשבועיים, מבילוי עם שתי נערות יהודיות מקריית ארבע. הנאשמים איימו על שני הבדואים בנשק, שלא ישובו להתראות עם הנערות, ולא - "ייעלמו".
השלושה נעצרו לפני יומיים, והיום ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרם עד תום ההליכים. בית המשפט הורה לשחררם למעצר בית, מחוץ ליהודה ושומרון, והם יורשו להתפלל ביום הכיפורים. הדיון במעצרם עד תום ההליכים יתקיים בתחילת השבוע הקרוב. על כתב האישום חתום גם מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה, משום שמדובר בעבירת גזענות.
3 תושבי קריית ארבע נאשמים בחטיפה ואיומים על רקע גזעני
24.9.2004 / 13:22