וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק פותח בעלייה של 1.4%

רמי קפלן

10.5.2001 / 16:46

עליות שערים באירופה בעקבות דו"חות טובים וציפייה לקראת הורדת הריבית מסבירים את העליות;נור יורדת ב-5.9% בעקבות הדו"חות המאכזבים;בקווב ואלדין עולות ב-10.5% ו-6%

הנאסד"ק פותח את יום המסחר בעלייה של 1.4% בציפייה להורדת הריבית בשבוע הבא, בישיבה המתוכננת של הפדרל ריזרב, לאחר שקוצצו שיעורי ריבית היום באירופה. מדד הדאו ג'ונס פותח בעלייה של 0.6%.

בקרב הישראליות בולטות מניית בקווב שעולה ב-10.5% בפתיחה ומניית אלדין שמתקנת אף היא ירידה מאתמול בעלייה של 6%. את היורדות מובילה מניית נור שפירסמה דו"חות מאכזבים והודיעה על פיטורים של 14% מכוח העבודה שלה.

סקירת טרום מסחר


ממצבו של המסחר בחוזים העתידיים על מדד הנאסד"ק, הנסחרים כעת בעליות של כמעט 2%, ניתן להניח כי המדדים המובילים צפויים לעלות היום בשיעור ניכר, עם פתיחת המסחר.

את מצב הרוח הטוב ניתן לייחס לעליות בשווקים האירופיים הנובעות מתוצאות רבעוניות טובות שפירסמו מספר חברות מפתח שם ולהורדות ריבית בבנק המרכזי של אירופה ובריטניה, המחדדות את הספירה לאחור ההולכת ונמשכת לקראת הוועידה המתוכננת של הפדרל ריזרב ב-15 לחודש, בה הוא צפוי להוריד את שער הריבית בפעם החמישית השנה.

בשתי הפעמים הקודמות בהן הוריד הבנק המרכזי את הריבית באופן צפוי מראש השנה, הגיבו המדדים בעליות שערים לקראת התקרבותו של המועד הנקוב.

בקרב הישראליות עשויות למשוך עניין חברות שפירסמו את דו"חותיהן הכספיים לרבעון הראשון של 2001 לפני שעה קלה.

חברת נור מקרופרינטרס , יצרנית מכונות הדפוס בפורמט רחב, מדווחת על הכנסות של 31.4 מיליון דולר ברבעון הראשון, אומנם 47% יותר מאשר ברבעון המקביל אך 20% פחות מהרבעון שעבר. זוהי הפעם הראשונה מזה 15 רבעונים שהחברה אינה מציגה צמיחה חיובית.

שורת הרווח פרופורמה של נור מאוזנת בסופו של הרבעון, בהתאם לתחזיות, לעומת רווח של 2.5 מיליון דולר ברבעון המקביל, ולעומת רווח של 4.5 מיליון ברבעון שעבר. בהתחשב בהוצאות רה ארגון ובמחיקת מלאים מגיע ההפסד לשיעור של 6.5 מיליון דולר, או 45 סנט למניה.

לאור התוצאות מודיעה נור גם על פיטורים של 70 מעובדיה, 14% מכוח האדם, רובם מסניפי החברה באמריקה ומהנהלתה בלוד. מניית נור יורדת ב-6.5% במסחר האלקטרוני שלפני הפתיחה.

חברה נוספת שפירסמה זה עתה את דו"חותיה לרבעון היא יצרנית סוללות האבץ אלקטריק פיול , שרשמה ברבעון האחרון הכנסות של 726אלף דולר, 11% יותר מאשר ברבעון המקביל והפסד של 3.4 מיליון דולר או 16 סנט למניה, בהתאם לתחזיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully