וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפרקליטות עירערה על זיכויו של קהלני

ורד כהן-ברזילי

10.5.2001 / 14:42

"קביעתו של בית המשפט אינה עולה בקנה אחד עם החוק", נטען בעתירה; בזיכויו קבע בית המשפט: "קהלני שב עתה לחייו ממסע ארוך ומתיש - הקרב על כבודו"


פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום ערעור לבית המשפט המחוזי על זיכויו של השר לשעבר אביגדור קהלני בפרשת נמרודי. קהלני זוכה לפני כחודשיים בבית המשפט השלום מעבירות של שיבוש מהלכי משפט, הפרת אמונים וגילוי בהפרת חובה. בית המשפט השלום קיבל את בקשתו של קהלני שלא להשיב על האישומים נגדו, בשל חוסר ראיות.

בערעור נכתב כי קהלני אימץ "נורמות התנהגות בלתי ראויות ובלתי מתקבלות על הדעת במדינה מתוקנת". עוד נכתב כי "בית המשפט גימד בפסק דינו את החובות הנורמטיביות החלות על עובדי ציבור". לטענת הפרקליטות, מסירת מידע מחקירת משטרה או מסירת מידע על עצם קיומה של חקירת משטרה לחשוד, מהווה עבירה של שיבוש מהלכי משפט. "ואם נמסר מידע זה על ידי עובד ציבור, ועל אחת כמה וכמה על ידי השר המופקד על המשטרה, מהווה המעשה גם עבירה של מרמה והפרת אמונים". עוד נטען: "קביעתו של בית המשפט, לפיה אין במעשיו של המשיב משום עבירה לכאורה, אינה עולה בקנה אחד עם חובת המשטרה לנהל את חקירותיה ביעילות ובחשאיות, ואינה עולה בקנה אחד עם החוק".

קהלני הואשם כי ניצל לרעה את מעמדו כשר לביטחון פנים, כאשר פנה לראש המטה שלו, יוסי לוי, וביקש ממנו פרטים על חקירת נמרודי. בפסק הדין קבע השופט: "קהלני שב עתה לחייו ממסע ארוך ומתיש - הקרב על כבודו". פרקליטו של קהלני, עו"ד דב וייסגלס, אמר לאחר הזיכוי כי ראיות התביעה היו דלות ולא משכנעות.


·

נמרודי הציע להיות דירקטור

ראשיתה של הפרשה ביוני 99', אז נפתחה החקירה המשטרתית נגד עופר נמרודי, אז יו"ר מועצת המנהלים של העיתון מעריב. החקירה נפתחה בעקבות פנייתו של עד המדינה, רפי פרידן, למשטרה ולפרקליטות בטענה כי בידו עדויות חדשות נגד נמרודי.

החקירה התנהלה תחת מעטה סודיות, אך למרות זאת הגיע מידע מעורפל בנושא לנמרודי עצמו, שהחל לנסות לברר במה מדובר באמצעות אנשים שונים. נמרודי ועורך דינו פנו, בין היתר, גם אל קהלני וביקשו לדעת אם אכן נפתחה חקירה ואם נחתם הסכם עד מדינה עם פרידן.

על פי כתב האישום המקורי, נהג קהלני, אחרי כל פניה כזו, לגשת אל לוי ולבקש ממנו שיברר עבורו את הדברים בלשכת המפכ"ל. בפרקליטות טענו כי מי שסיפק לקהלני את המידע היה תת ניצב (אז ניצב משנה) אילן פרנקו, ששימש כעוזר המפכ"ל.

בספטמבר 99', לאחר שסיים קהלני את תפקידו כשר לביטחון פנים, פנה אליו נמרודי והציע לו לשמש כדירקטור באחת מחברות שבבעלות "הכשרת היישוב". קהלני הסכים לשמש כדירקטור, אולם לאחר פרסום דבר החקירה נגד נמרודי, חזר בו מכוונתו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully