וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראש הממשלה יתערב בהסדרת שוק התקשורת

גיא הדס

10.5.2001 / 13:01

יצטרף לדיון של ועדת השרים בשבוע הבא בנושא הפרטת בזק. ריבלין ל-TheMarker.com: האסטרטגיה הגורסת כי יש להפריט את בזק חשובה יותר מהשגת מחיר גבוה יותר.


ראש הממשלה, אריאל שרון, יצטרף לדיון של ועדת השרים לענייני הפרטה שייערך בשבוע הבא ויעסוק בנושא הפרטת בזק . בדיון יציגו השרים את דעותיהם והשגותיהם לתהליך ההפרטה. "כל המשתתפים בדיון יציגו את העמדות שעלולות להוות עיכוב בהפרטת בזק, כדי לפתור אותן למנוע את עצירת ההפרטה", אמר שר התקשורת, ראובן ריבלין ל- TheMarker.com.

הנושאים המרכזיים המעכבים בשלב זה את תהליך ההפרטה הן חוסר ההיענות של חברות תקשורת זרות להשתתף בתהליך ההפרטה, עקב מצב שוק התקשורת העולמי וההגבלות על מכירת מניות בזק על ידי אותו גורם שירכוש אותן. גורמי הבטחון הישראליים דורשים כי כל מי שירכוש את חלקה של הממשלה בבזק לא יוכל למכור את מניותיו בשוק החופשי, ועל ידי כך לאבד את השליטה בהון החברה.

ריבלין ייפגש היום עם גורמי הביטחון כדי לדון בבקשתם למנוע מכירה חופשית של מניות בזק על ידי הבעלים העתידיים של החברה. מנהל רשות החברות הממשלתיות, ירון יעקובס, סבור כי במקרה שאכן החלטה כזו תתקבל, יהיה קשה מאוד ואולי אף בלתי אפשרי למצוא קונה לחלקה של המדינה בבזק.

לגבי ההצעה של יעקובס לשינוי את מפרט ההפרטה, כך שיאפשר לגורמים פיננסיים לרכוש חלק בבזק, אומר ריבלין: "מה חשוב יותר, עצם ההפרטה ורצון המדינה לא לשלוט בבזק או המחיר שיתקבל? מדינת ישראל הולכת על אסטרטגיה של הפרטה ולא על טקטיקה של מחיר. ההפרטה היא עניין של אידיאולוגיה, ועצירה בגלל מצב שוק זה לא לעניין".

עוד אמור ריבלין כי "יש סכנה כי בזק תירכש על ידי גורם פננסי, הוא יפרק אותה לפרוסות. אני מעוניין לעומת זאת, שבזק תוכל להמשיך ולהעניק שירות אוניברסלי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully