וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

D&B ישראל: הרעה במדד מוסר התשלומים בכל ענפי המשק באפריל

אלי דניאל

10.5.2001 / 11:39

ענף האלקטרוניקה מוביל בפיגור תשלומים; להערכת D&B, המשך האירועים הבטחוניים יחזק את המשבר בענף בתי המלון וההארחה


בכל ענפי המשק בישראל נרשמה באפריל הרעה במוסר התשלומים, כך עולה מדו"ח מוסר התשלומים החודשי של חברת דן אנד ברדסטריט ישראל. על פי ממצאי הדו"ח, באפריל פיגרו 17.9% מהחברות בתשלומיהן לספקים, לעומת 13.8% מהחברות במארס וכ-26.7% מהחברות בחודש המקביל.

יצויין כי נתוני מוסר התשלומים של דן אנד ברדסטריט ישראל מבוססים על איסוף יומיומי של מידע אודות כ-150 אלף חברות ובתי עסק בישראל.

אחד הממצאים הבולטים בדו"ח דן אנד ברדסטריט הוא שלראשונה מאז החל המשבר בענף ההיי-טק, רושם ענף האלקטרוניקה את הרמות הגבוהות ביותר בשיעור החברות המפגרות בתשלומים מבין ענפי המשק הנסקרים. באפריל פיגרו כ-30.1% מהחברות בענף האלקטרוניקה בתשלומים לספקיהן, לעומת 15.5% מהחברות במארס. על פי נתוני דן אנד ברדסטריט, מגמת ההרעה בענף הציוד האלקטרוני נמשכת מאז סוף 2000 .

"נתון זה משקף את המשבר העולמי בענף הציוד לתקשורת, הגורם זעזוע גדול בקרב חברות ההיי-טק בישראל", אמר ראובן קובנט, מנכ"ל דן אנד ברדסטריט, "כתוצאה מכך מדווחות חברות רבות על הרעה בתוצאות העסקיות, גלי פיטורים וקושי בגיוסי הון בחו"ל".

ענף בתי המלון וההארחה רשם באפריל רמות גבוהות של חברות המפגרות בתשלומים. קו המגמה של הענף מתייצב על רמות גבוהות, ומשקף את המצוקה בענף בעקבות המצב הבטחוני ואת הפגיעה הקשה בו. להערכת כלכלני דן אנד ברדסטריט, המשך האירועים הבטחוניים יחזק את המשבר בענף, וצפויה הרעה במדד מוסר התשלומים בחודשים הקרובים. באפריל פיגרו בתשלומים כ-29.7% מהחברות בענף, לעומת 29.1% מהחברות במארס וכ-23.5% מהחברות בחודש המקביל.

הרעה גם בענפי הבנייה, הטקסטיל, והשירותים העסקיים


המצב בענף הקבלנות והבנייה אינו טוב בהרבה, שכן גם ענף זה רשם באפריל הרעה משמעותית. על פי הממצאים, באפריל פיגרו כ-28.4% מהחברות בענף בתשלומיהן, לעומת 18.9% מהחברות במארס ו-48.1% מהחברות בחודש המקביל.

גם בענף הטקסטיל נרשמה החודש הרעה. קו המגמה מראה כי הענף מאופיין בתנודתיות רבה, אם כי המגמה הכללית הינה של שיפור במדד מוסר התשלומים. באפריל פיגרו כ-7.7% מהחברות בתשלומים, לעומת 2.8% מהחברות במארס ו-15% מהחברות בחודש המקביל.

בענף סיטונאות המוצרים שאינם בריי קיימא, הכולל מוצרי הלבשה, דברי מזון ועוד, נרשמה החודש הרעה בשיעור החברות המפגרות בתשלומיהן. כלכלני דן אנד ברדסטריט מציינים כי מדובר בתנודתיות בקו המגמה, המצביע על שיפור במדד בשנתיים האחרונות. החודש פיגרו בתשלומים 20.8% מהחברות בענף, לעומת 17.8% מהחברות במארס, וכ-22.6% מהחברות בחודש המקביל.

הרעה נוספת נרשמה בענף השירותים העסקיים (החודש פיגרו בתשלומים 13.6% מהחברות בענף), בענף הכימיה והדלק (החודש פיגרו בתשלומים כ-17% מהחברות בענף), בענף ייצור מוצרי המזון (החודש פיגרו בתשלומים 27.9% מהחברות בענף) ובענף חנויות המזון (החודש פיגרו בתשלומים 14.8% מהחברות בענף).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully