וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחמד ג'יבריל: ארבעת משלוחי הנשק - לא סוף פסוק

שי שריג

10.5.2001 / 8:07

מנהיג "החזית העממית": יש לנו דרכים נוספות להמשיך במשלוחי הנשק לפלסטינים וליצור "מאזן אימה" מול ישראל; טוען: הנשק הגיע מאירופה; הפלסטינים: שווי הציוד שנתפס - מיליון דולר

אחמד ג'יבריל, מנהיג "החזית העממית לשחרור פלסטין - המפקדה הכללית", חושף הבוקר כי משלוח הנשק שנתפס בידי ישראל לפני יומיים היה המשלוח הרביעי ששלח ארגונו לשטחי הרשות הפלסטינית.
הוא מציין כי ארגונו "ישתמש באמצעים נוספים כדי לשלוח נשק לעם הפלסטיני על מנת שיוכל להגן על עצמו וליצור מאזן אימה מול ישראל". ג'יבריל איים כי "ארבעת המשלוחים שנשלחו עד כה אינם 'סוף פסוק'. יש לנו אמצעים נוספים, ובבוא היום נעשה גם בהם שימוש".

בראיון בלעדי לעיתון הערבי הבינלאומי "אל-חיאת" אומר ג'יבריל: "לסוריה וללבנון אין כל קשר לנושא, אלא שישראל ציינה את לבנון, כדי שלא לחשוף שהיא ביצעה שוד במים בינלאומיים וכדי להסתיר את העובדה שהצי האמריקאי השישי סייע לה וסיפק לה מידע בנושא. ישראל עשתה זאת במטרה להביך את ממשלת לבנון".

ג'יבריל מודה שארבעת האנשים שנתפסו על סיפון האוניה הם לבנוניים, אך מבהיר כי הם אינם יודעים מהו מקור הנשק, שכן ספינה אחרת הגיעה והעמיסה את הנשק על הספינה "סנטוריני". הוא מוסיף כי הנשק שהיה על הספינה הוא נשק חדש לגמרי, שלא נעשה בו שום שימוש בעבר, ושוויו מוערך במיליוני דולרים. "ניתן לנו מספיק כסף כדי לרכוש נשק מהאמריקאים ומהמאפיה הישראלית. כשיש כסף, קל לרכוש נשק", ציין ג'יבריל. מקורות פלסטינים מגלים, כי עלות אמצעי הלחימה שנתפסו על האוניה מגיעה למיליון דולר אמריקאי בלבד.

עוד אומר ג'יבריל כי המעשה שעשה ארגונו נועד "להיענות לקריאה שהפנו מנהיגי ערב, לסייע לעם הפלסטיני בכל האמצעים, על מנת שיוכל להגן על עצמו. אנו רוצים ליצור מאזן אימה מול האויב בשטחים הכבושים". הוא מבטיח "להשתמש באמצעים חדשים" כדי להעביר נשק לשטחים ולהשתתף במערכה נגד ישראל.

דובר מטעם החזית העממית של ג'יבריל הודיע אתמול בביירות, כי משלוח הנשק שנתפס בישראל נשלח למזרח התיכון דרך מדינה אירופאית, אך הוא סירב לנקוב בשמה.

לבנון חוששת למעמדה בזירה הבינלאומית

ביומיים האחרונים מנסה לבנון להכחיש כל קשר בינה לבין הסנטוריני ולהבהיר כי הנשק לא הגיע מתוך שטח לבנון. בלבנון מקנן חשש כבד שישראל תנצל את אירוע לכידת ספינת הנשק כדי לנגח את לבנון ואת סוריה בזירה הבינלאומית ובעיקר באו"ם, כדי לטעון פעם נוספת שלבנון איננה מסוגלת לשמור על הביטחון ולמנוע פעולות מן הסוג הזה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully