וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החרדים מאיימים: נפרוש מהממשלה אם חוק טל לא יאושר

10.5.2001 / 7:07

דורשים משרון להשלים את אישור החוק המעגן את הפטור מגיוס לבחורי הישיבות; זאת בעקבות פסיקת בג"ץ אתמול, שהורה למדינה לנמק תוך חודשיים מדוע לא תבוטל הוראת השעה להארכת הפטור

המפלגות החרדיות מאיימות לפרוש מהממשלה, אם הכנסת לא תאשר בקריאה שניה ושלישית את חוק טל, המעגן בחוק את מתן הפטור מגיוס לבחורי הישיבות. זאת בעקבות פסיקת בג"ץ אתמול, לפיה על המדינה לנמק בתוך 60 יום מדוע לא תבוטל הוראת השעה, המאריכה בשנתיים את הפטור.

החלטת בג"ץ אתמול באה בעקבות עתירות שהגישו בין היתר, חברי הכנסת יוסף פריצקי (שינוי), רן כהן ונעמי חזן (מרצ), תנועת התעוררות, ואלפי סטודנטים ותלמידי תיכון. העותרים, שביקשו לבטל את הוראת השעה עליה החליטה הכנסת בדצמבר 2000, שדינה כדין חוק, ביקשו בעצם מבג"ץ לבטל חוק של הכנסת. נשיא בית המשפט העליון אהרן ברק, גם הודיע כי בשל רגישות הסוגיה, יורחב הרכב השופטים שידון בה, משלושה ל-11.

"החלטת בית המשפט לא מותירה לנו ברירה", אמר ל"ידיעות אחרונות" ח"כ אברהם רביץ (יהדות התורה). "היות ואנו יודעים מה תהיה הפסיקה של ההרכב המורחב אנו דורשים משרון להשלים את החקיקה של חוק טל. בלי זה - אנחנו פורשים מהממשלה". חברו של רביץ לסיעה, ח"כ משה גפני אמר: "החלטה כזו חסרת תקדים, שמערערת על החלטות הכנסת, אפשר היה לקבל רק נגד תלמידי הישיבות. אהרן ברק מפלג את העם היהודי כולו, ואני דורש ממנו להתפטר".

בש"ס הצטרפו לעמדת יהדות התורה, ופרסמו הודעה לפיה "הסדרת נושא גיוס בחורי הישיבות היא תנאי הכרחי להמשך ישיבתנו בממשלה. בג"ץ מקעקע את הדמוקרטיה ומוסדותיה בשעה שהוא רומס פעם אחר פעם את הכרעותיה. בג"ץ מוסיף להתרחק מקבוצות רחבות בחברה הישראלית".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי עמדתו של שרון היא שיש לפתור את הנושא רק בהסכמה לאומית רחבה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully