וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היום ל"ג בעומר, היום ל"ג בעומר

10.5.2001 / 6:52

150 אלף איש כבר נאספו בהר מירון; הרייטינג של תפוחי האדמה נוסק; מכבי האש מתגברים את הכוחות; וילד אשדודי אחד רוקן לחלוטין אתר בניה - דלתות, משקופים וארונות מטבח; חג שמח

150 אלף איש צפויים להשתתף היום בהילולה ליד קברו של רבי שמעון בר יוחאי. אלפי בני אדם נוהרים כבר מתחילת השבוע וישנים במקום באוהלים מאולתרים. גם הרוכלים המסורתיים כבר נמצאים במקום.

כוחות גדולים מתמיד של משטרה יאבטחו השנה את האירוע, למרות שאין התרעות ספציפיות על כוונות לפגוע בשמחה. "אנחנו לא מתעלמים מהמצב ונערכים בכוחות גדולים מאוד כדי לסכל כל ניסיון כזה", אמר מפקד מרחב הגליל של המשטרה, תת ניצב יהודה סולמון.

הדלקת המדורה המסורתית במירון תפתח את חגיגות ל"ג בעומר בכל רחבי הארץ, אם כי ההכנות החלו כבר לפני ימים אחדים, כפי שהרגיש במיוחד אשדודי אחד. האיש, הבונה בימים אלה את ביתו הגיע לביקור באתר הבניה ונדהם לגלות שכל אביזרי העץ שהיו שם – נעלמו: דלתות, משקופים ואפילו ארונות הבית המעוצבים. המשטרה הצליחה לתפוס ילד בן תשע החשוד במעשה, שותפיו נעלמו. למזלו של האיש הוא הצליח לאתר את הרכוש, לפני שהפך לבית חם לתפוחי אדמה.

"כבאי אוהב מדורות"

מכבי האש מתגברים הערב ואת הכוחות והם יערכו סיורים בין המדורות בכל רחבי הארץ. "כבאי אוהב מדורות", אמר הבוקר מפקד כבאי האש בתל אביב לגלי צה"ל, אבל ביקש להדריך את הציבור איך לעשות את זה.

יש לערום ערימה לא גדולה של עצים וקרשים ולהזהר ממדורות גדולות מדי.

אסור להדליק את המדורה באמצעות חומרים דליקים כמו בנזין וסולר. חומרים אלה, לדברי הכבאים, יוצרים אדים סביב למדורה ועלולים לפגוע בעומדים קרוב אליה. מותר להדליק מדורות עם כוהל מוצק.

שיטת ההדלקה הנכונה היא שריפת ערימת זרדים קטנה באמצעות נייר עיתון, ואז זריקתן אל ערימת הקרשים.


מיקום: מובן שאסור להדליק אש בחורשות וביערות, ובכל מקום שאסור להדליק בו אש בכל ימות השנה. אסור להדליק מדורה מתחת לחוטי חשמל ובשטח שיש בו צמחיה יבשה.

בכל מקרה שמאבדים שליטה על המדורה יש להודיע מיד לשירותי הכבאות, טלפון 102 מכל אזורי הארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully