וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידה של 2.3% בפתיחה; קומטאץ' מאבדת 20%

רמי קפלן

9.5.2001 / 21:48

מניות השבבים מאבדות 4% בעקבות אזהרת רווח של נשונל סמיקונדקטורס; סיסקו מאבדת 7%; אי.סי.איי יורדת ב-9.5%; הרמוניק עולה ב-14.6% בעקבות עסקה עם קוקס


מגזר הטכנולוגיה בוול סטריט פותח את יום המסחר ברגל שמאל. סיסקו שיורדת כעת ב-7% ומדד מניות השבבים (SOXX) שיורד ב-4% בעקבות אזהרת הרווח של נשונל סמיקונדקטור (סימול:NSM), גוררים את מדד הנאסד"ק לירידה של 2.3% בפתיחה. מדד הדאו ג'ונס יורד אף הוא במידה ניכרת בת 0.6%.

ענקית ציוד התקשורת סיסקו איכזבה אתמול אחרי המסחר כאשר דיווחה על הפסד נקי של לא פחות מ-2.69 מיליארד דולר, לעומת רווח נקי של 641 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסדים נובעים בעיקר ממחיקות מלאי שהצטבר במחסניה של החברה, עקב החולשה בשוקי התקשורת. סיסקו גם דיווחה לראשונה בתולדותיה על ירידה בהכנסות.

דברי מנכ"ל סיסקו, ג'ון צ'יימברס, לא בדיוק עודדו את המשקיעים. המנכ"ל סיפר כי הרבעון היה קשה מהצפוי, וכי להערכתו מגזר התקשורת כולו, שעשוי להגיע לתחתית ברבעון-שניים הקרובים, צפוי אולי להתאושש במהלך 2002. את הדברים האלה לא נהנים המשקיעים לשמוע ואין פלא שהסנטימנט היום נפגע.

על הסנטימנט משפיעה לרעה גם ענקית השבבים נשונל סמיקונדקטור שפירסמה אתמול לאחר המסחר אזהרת רווח שנייה בשלושה חודשים, בעקבות ירידה חזקה בשיעור ההזמנות, והצטברות מלאים. נשונל עומדת לפטר 10% מכוח העבודה שלה, שהם כ-1,100 מאנשיה.

אלדין יורדת 3.7% בעקבות חיתוך מחיר יעד


בקרב הישראליות בולטת קומטאץ' , שממשיכה את תנועת התיקון שלה כלפי מטה, הפעם בשיעור של 17.2% למחיר של 1.2 דולר. כזכור, שלשום עוד סגרה המניה את המסחר במחיר של 1.68 דולר, אחרי עלייה של 143% במספר ימים.

מניות נוספות הבולטות בירידות הן אי.סי.איי , שמאבדת 9.5% למחיר של 6.3 דולרים, וצ'ק פוינט שיורדת ב-3.7% למחיר של 65.2 דולר.

מניית אלדין יורדת ב-3.7% למחיר של 3.7 דולרים, בתגובה לדו"ח שהוציאה קרדן השקעות הון על החברה, בה הותירה למניה המלצת "החזק" אך הורידה את מחיר היעד מ-5.48 דולרים ל-4.95 דולרים - גבוה עדיין ב-30% ממחיר המניה בשוק. האנליסטים העירו כי השקעתה של אלדין בקרן ההוןהסיכון של חברת תמיר פישמן, בסך של 4 מיליון דולר והתחייבות להשקיע 6 מיליון נוספים, הינם בגדר שגיאה של החברה.

חברת נייס יורדת כעת ב-2.9% למחיר של 12 דולר, לאחר שפירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2001, מהן עולה כי ההפסדים מוסיפים להעמיק, אולם המספרים הצליחו לעמוד בתחזיות. ההכנסות של החברה ברבעון זה הסתכמו ב-25.1 מיליון דולר - ירידה של 24% מהכנסות הרבעון המקביל, אך טוב יותר מאשר התחזית של אופנהיימר שעמדה על 25 מיליון דולר.

שורת הרווח התפעולי ממשיכה להיות צבועה אצל נייס באדום בוהק. החברה דיווחה על הפסד תפעולי של 14.5 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של 1.9 מיליון דולר ברבעון המקביל, בנטרול הפחתות מוניטין והוצאות הנוגעות לארגון מחדש. הפסדיה הנקיים של החברה, בנטרול ההוצאות הללו, היו 13.4 מיליון דולר או 1.04 דולר למניה - נמוך בסנט אחד מהתחזית הממוצעת בוול סטריט, שהיתה להפסד של 1.03 דולר למניה.

בקרב העולות בולטת מניית הרמוניק שמוסיפה 14.6% למחיר של 6.8 דולרים, אחרי שהודיעה היום על עסקה להספקת פתרונות תקשורת אופטית לספק התקשורת האמריקאי הגדול, קוקס. הרמוניק הודיעה היום גם על השקעת מוצר חדש לתעבורת תקשורת ברשתות אינטראנט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully