וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וואלה הפסידה 6.8 מיליון שקל ברבעון הראשון

גולן פרידנפלד

5.9.2001 / 14:26

נותרה עם 2.5 מ' ש' בקופתה. הפסדיה של IOL ברבעון מוערכים ב-5 מ' שקל; סמנכ"ל הכספים: האתר צובר תאוצה, ולאור המיזוג עם IOL ניבחן ביכולתנו לתרגם את צמיחתו למונחים כספיים.

חברת וואלה מסיימת את הרבעון הראשון לשנת 2001 עם הפסד נקי בסך 6.8 מיליון שקל, לעומת הפסד של 3.7 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2000. בעוד ההפסד גדל ב-83%, גדלו ההכנסות ב-7% בלבד והסתכמו ב-4.2 מיליון שקל.

הרבעון האחרון של שנת 2000 היה הגרוע ביותר, ובהשוואה אליו הציגה החברה ירידה בהפסדים, שהסתכמו אז ב-9.2 מיליון שקל. בקופתה של וואלה נותרו 2.5 מיליון שקל, ונראה כי עסקת המיזוג עם IOL באה בדיוק בזמן. העסקה צפויה להכניס לחברה כ-10 מיליון דולר. ההערכות בוואלה הן כי IOL הפסידה ברבעון הראשון סכום של כ-5 מיליון שקל, הפסד שיתווסף לדו"חותיה של וואלה במסגרת דו"חות הפרופורמה שתפיק.

מדו"חות וואלה עולה כי פעילותו של בית התוכנה ממשיך להניב לחברה הפסדים, שהסתכמו ברבעון בכחצי מיליון שקל. פעילות המסחר האלקטרוני, שוואלה מפעילה תחת השם שופמיינד, הסבה לחברה הפסדים של כ-800 אלף שקל. להערכתו של ערן שינדלר, סמנכ"ל הכספים בוואלה, תחום זה נמצא רק בראשיתו וכי לשופמיינד יש מנגנון ליצירת חנות וירטואלית, שכבר בשימושן של מספר פירמות גדולות דוגמת אלקטרה סחר ואייס קנה ובנה.

הכנסות וואלה מהפורטל הסתכמו ברבעון בכ-2 מיליון שקל, ואילו ההכנסות מבית התוכנה הסתכמו ב-2.2 מיליון שקל. בוואלה מציינים כי מספר הבאנרים הנצפים במהלך הרבעון הראשון עמד על 40.4 מיליון דפים חודשיים בממוצע, לעומת ממוצע של 36.3 מיליון דפים ברבעון הקודם.

אך מה שמדאיג בדו"חותיה של וואלה הוא לאו דווקא השורה התחתונה, כי אם חוסר היכולת שלה לעבור אפילו לרווח גולמי. בשורה זו רושמת החברה הפסד בסך של כ-1.6 מיליון שקל לעומת רווח של 1.1 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2000.

ההפסד התפעולי שרשמה וואלה הסתכם ב-6.5 מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי בסך 4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ולעומת הפסד של 8.8 מיליון שקל ברבעון האחרון של 2000. ההפסד הגולמי של וואלה מהפעלת הפורטל (לא כולל פעילות הסחר האלקטרוני) עומד על 1.6 מיליון שקל וזאת לעומת רווח בסך 560 אלף שקל ברבעון המקביל. הירידה ברווחיות הפורטל נובעת מהגידול המתון בהכנסות וכן מהתוספת בהוצאות התוכן על רקע קליטת עובדים נוספים מ-IOL.

"הקיטון הניכר בהפסדי וואלה בהשוואה לרבעון הקודם נובע, בין היתר, מתהליכי התייעלות שנוקטת החברה עקב הצורך להתאים את היקף ההוצאות לתנאי השוק של היום. לא נכון להשוות את ההפסדים לרבעון המקביל מכיוון שמדובר בתקופה ובתנאים שונים לגמרי", אמר שינדלר. "האתר צובר תאוצה כמעט בכל תחום ובוודאי שלאחר המיזוג ניבחן ביכולתנו לממש את הפופולריות של האתר לכדי רווחים כספיים", הוסיף שינדלר.

לאחרונה מכרה וואלה את החזקותיה בחברת בבילון לפורמולה תמורת סכום של 2.2 מיליון שקל, שיניב לה רווח הון בסך של 300 אלף שקל.

וואלה נסחרת בשווי של 35 מיליון שקל ומנייתה רשמה ב-30 הימים האחרונים תשואה של 119%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully