וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכתשים אגן - נקודת האור של כור; הרווח הרבעוני טיפס ל-21 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

9.5.2001 / 13:10

בשורת ההכנסות נרשמה צמיחה של 6.3% בשל רכישת המוצרים החדשים; שיפור ברווח הגולמי שחצה לראשונה את קו ה-35% ל-83 מיליון שקל


בתוך כל ים אזהרות הרווח ושלל החברות שסתם מנמיכות תחזיות, בולטת לטובה מכתשים אגן , אולי נקודת האור היחידה של קונצרן כור . מכתשים אגן, העוסקת בעיקר בייצור קוטלי חרקים וקוטלי עשבים, מסיימת עוד רבעון מוצלח בו היא מצליחה אף לשפר את השורה העליונה.

הכנסות מכתשים ברבעון הראשון הסתכמו ב-236 מיליון דולר - גידול של 6.3% לעומת ההכנסות שנרשמו ברבעון המקביל אשתקד - 222מיליון דולר. אולם הנתון היותר חשוב בדו"חות מכתשים הוא המשך השיפור ברווח הגולמי, שהסתכם ב-83 מיליון דולר ובכך חצה לראשונה את קו ה-35%.

אילן לויטה, מנכ"ל מכתשים אגן, אומר כי השיפור ברווח הגולמי בא תודות לשיפור מתמיד בפורטפוליו של החברה, שכולל יותר ויותר מוצרים חדשים מפיתוח עצמי של מכתשים ומוצרים שנרכשו מחברות אגרוכימיה אחרות, שנאלצו לרשום רווחים מהירים בגלל מיזוגים שנוצרו בתעשייה.

המוצרים החדשים שנכנסו לפורטפוליו של מכתשים אגן מאופיינים ברמת שיעורי רווח גולמי של כ-64% - כפולה מרמת שיעורי הרווח הגולמי של המוצרים ה"ישנים" בפורטפוליו של החברה.

ההכנסות של מכתשים ממכירת מוצרים חדשים מסתכמות ב-32 מיליון דולר (לעומת 26 מיליון דולר ברבעון המקביל), והם הולכים ותופסים נתח נכבד מכלל מכירות החברה.

עד כה רכשה מכתשים מוצרים ב-110 מיליון דולר, כאשר מתוך זה ברבעון הראשון של השנה שולם סכום של 100 מיליון דולר. לויטה מסביר כי מחודש פברואר החלה מכתשים ליהנות בפועל מהכנסות מהמוצרים החדשים שנרכשו בעיקר מסינג'נטה ואוונטיס.

בשורת הרווח הנקי נרשם גידול מרשים של 20% והוא הסתכם ב-20.6 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 17.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מכתשים אגן נהנתה מגידול חד במכירות שלה למדינות מערב אירופה שהסתכמו ב-91.6 מיליון דולר, לעומת 79 מיליון דולר ברבעון המקביל. הגידול במכירות לאירופה מוסבר בכניסתם של המוצרים החדשים.

לויטה מציין כי המכירות באירופה גדלו למרות שגם ברבעון הראשון של השנה המשיך היורו להישחק. מנגד, נרשמה ירידה במכירות של מכתשים אגן בצפון אמריקה מ-46 מיליון דולר ברבעון המקביל ל-40 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה.

לויטה אומר כי ההישג של מכתשים ברבעון הראשון גדול עוד יותר על רקע העובדה שהמשבר בענף האגרוכימיה נמשך כתוצאה ממחירים נמוכים של התוצרת החקלאית בשוקי העולם. לויטה אומר עוד כי תמונה זו משתקפת מדו"חות של חברות אחרות בתעשייה, כמו F.M.C האמריקאית.

מחירי התוצרת החקלאית נותרו הרבעון ברמות שפל היסטוריות. מצב זה הוא המשך ישיר למצב שוק הסחורות בשנת 2000, שגם בה לא נרשמה כל התאוששות מחירים. הסיבות העיקריות להמשך השפל הן תנובות גבוהות במיוחד בגידולים העיקריים ובראשם הסויה, עקב התבדות תחזיות לבצורת באזורי הגידול העיקריים (סויה) ותנאי אקלים מצוינים במועדי הגידול (תירס), במקביל להקטנת הביקוש לתירס ולתחמיצים עקב מחלות הפרה המשוגעת והפה והטלפיים.

לויטה מדגיש כי ההאטה שנרשמת בכלכלה האמריקאית ובכלל לא משפיעה על מכתשים אגן כשם שלגאות אין השפעה על החברה, ולכן התחזיות של מכתשים אגן לרבעונים הבאים מדברות על המשך שיפור בכל הרמות, החל מההכנסות - בזכות תרומת המוצרים החדשים שנרכשו - ועד לשורה התחתונה, בזכות שיפור בשל רה ארגון שהחל בשנה שעברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully