וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קורבנות הרצח בתקוע: יוסף אשרן וקובי מנדל

9.5.2001 / 11:45

הנערים בני 14 יצאו אתמול לטיול, הבוקר נמצאו גופותיהם במערה כשעליהן סימני אלימות קשים; שרון: המתנחלים הם הגיבורים הגדולים של זמננו; הרשות: לגיטימי לפגוע במתנחלים

שני הנערים, תושבי תקוע, שגופותיהם התגלו הבוקר במדבר יהודה הם יוסף אשרן וקובי מנדל. הנערים בני ה-14 נעדרו מבתיהם מאז אתמול, הבוקר נמצאו גופותיהם במערת חריטון, במרחק של קילומטר מתקוע, כשעליהן סימני אלימות קשים. הם נרצחו באכזריות, תוך שימוש באבנים ובסכינים.

הנערים לא הגיעו אתמול לבית הספר ויצאו לטיול באזור, משבוששו לשוב לביתם, סיפרו חבריהם כי ניסו להניא אותם מלצאת לטיול בו נרצחו, אך לא הצליחו. לאחר שהנערים לא חזרו לבתיהם הם הוכרזו כנעדרים וכוחות גדולים של משטרה וצבא החלו בסריקות במהלך הלילה והבוקר באזור מדבר יהודה. הבוקר נמצאו גופותיהם במערת חריטון סמוך לתקוע.

חקירה ראשונית במקום העלתה שהם נסקלו באבנים וכי גופותיהם הושחתו במהלך הרצח. גששים של צה"ל נמצאים בזירת הרצח ומנסים לאתר את עקבותיהם של הרוצחים. החוקרים מעריכים כי הרצח בוצע על ידי פלסטינים, ולא תוכנן מראש. "כלי הנשק המאולתרים, סכינים ואבנים, מראים כי ככל הנראה מישהו נתקל בנערים והחליט לרצוח אותם, אולי רועים או גנבים", אמרו. הלילה נגנבו מתקוע 100 עיזים, וכעת נבדק האם יש קשר בין האירועים.

פלסטינים המתגוררים באזור תקוע התלוננו שהמתנחלים יידו לעברם אבנים, לאחר מציאת גופות שני הנערים. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר כי המתנחלים הם הגיבורים הגדולים של זמננו. "עמידת גבורה כזו איננה זכורה לי שנים ארוכות. אנשי יש"ע עומדים בחזית ועמידתם מאפשרת לנו לשמור על מדינת ישראל. יש לי הערכה רבה לפעילותם", אמר שרון.

בתוך כך קיים בצהריים ראש הממשלה התייעצות ביטחונית בלשכתו בכנסת בהשתתפות הרמטכ"ל שאול מופז.

ליברמן: מדובר בקניבלים

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר הבוקר בתגובה לרצח שני הנערים כי "הרצח המחריד מהווה הסלמה נוספת בפעילויות הטרור והאלימות של הפלסטינים נגד אוכלוסיה אזרחית". שרון תובע מהרשות הפלסטינית להפסיק לאלתר את הטרור וההסתה הארסית נגד ישראל, כדבריו, בכלי התקשורת הפלסטיניים. עוד אמר שרון כי הוא לא רואה יותר בערפאת פרטנר.

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, מזהיר בצהריים, שאם צה"ל לא יגיב על הרצח, עלולים מתנחלים לקחת את החוק לידיים.
"הפתיל קצר מאוד וצריך לזכור שיאסר ערפאת הוא רוצח שאחראי למותם של שני הנערים", אמר גולדשטיין.

שר התשתיות אביגדור ליברמן (האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו) אמר בתגובה לפיגוע, כי "אנו מתמודדים מול חבורת קניבלים שאין להם שום דבר קדוש". ליברמן, המתגורר בהתנחלות נוקדים, הסמוכה לתקוע, הוסיף בראיון לגלי צה"ל כי "יש לנו שתי ברירות: או להיכנע או להילחם".

מועצת יש"ע הגיבה בחריפות על רצח הנערים מתקוע. "קצנו בדברי התנחומים של ממשלות ישראל השונות. אנחנו דורשים מראש הממשלה להכיר בעובדה שערפאת הוא אויב ולא פרטנר למשא ומתן מדיני. כל זמן שהממשלה תכיר ברשות הפלסטינית בפיקודו של ערפאת כישות מדינית, ולא תגדיר אותה כארגון הטרור הגדול בעולם שיש להביא לקריסתו - יהודים חפים מפשע ישלמו על כך בחייהם", מסרה מועצת יש"ע.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שאול גולדשטיין, האשים ברצח את ההסתה בתקשורת הפלסטינית. הוא אמר לקול ישראל כי היא מלבה את השנאה בקרב הפלסטינים.

שרת החינוך, לימור לבנת, הורתה לבתי הספר בשטחים להקפיד ולבדוק כל מקרה של היעדרות תלמיד מהלימודים, לאור המצב הבטחוני הקשה. לבנת האשימה גם היא את ערפאת ברצח הנערים, שהוא תוצאה, לדבריה, של ההסתה היומיומית שהוא מנהל נגד ישראל.

ברשות הפלסטינית אומרים, שאנשיה מתנגדים לפגיעה באזרחים, אך המתנחלים והחיילים עדיין מהוים מטרה לגיטימית לתנועת הפתח'.
פלסטינים המתגוררים באזור תקוע, טוענים, שמתנחלים ידו לעברם אבנים לאחר מציאת גופות שני הנערים.

חבר הקבינט הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר כי הרשות שוללת כל הרג של אזרחים. עריקאת הוסיף כי חובה על שני הצדדים להשיב את תהליך השלום למסלולו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully