וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרטנר: חסימת הגישה לרשתות סלולר - יתרון לסלקום ולפלאפון

9.5.2001 / 9:42

"הארץ": את התגובה הגישה החברה במסגרת עתירה לבג"ץ של מנוי בזק המבקש לחייב אותה לתת שירות חסימה שימנע ממנוייה להתקשר לטלפונים סלולריים

מאת אליסה אודנהיימר

בתגובה שהוגשה לבג"ץ, טוענת חברת פרטנר כי שירות החסימה עלול לתת יתרון לרשתות הגדולות: בזק , סלקום ופלאפון. לרשתות אלה מספר מנויים רב, ואם יעודדו לקוחות לחסום את קוויהם לרשתות אחרות - תיפגע פרטנר, שהיא חברה קטנה יותר.

את התגובה הגישה פרטנר במסגרת עתירה לבג"ץ של מנוי בזק, חיים ממן, המבקש לחייב את בזק לתת שירות חסימה למנוייה, שימנע מהם להתקשר לטלפונים סלולריים. ממן טען בעתירה, כי אינו מסוגל לפקח על השימוש שעושים ילדיו במכשיר הטלפון שבביתו, ולכן הוא מעוניין לחסום את גישתם לרשתות הסלולריות, שלהן תעריפים גבוהים במיוחד. בזק טענה בתגובה כי היא מוכנה לאפשר את שירות החסימה, אם יאושר על ידי משרד התקשורת. לפי התגובה המקדמית שהגיש המשרד לבג"ץ, עדיין לא גובשה המדיניות בעניין זה.

בתגובתה העלתה פרטנר חשש, כי במסגרת מתן שירות חסימה תעודד בזק חסימת שיחות למנויי סלקום ופרטנר - כדי לחזק את מעמדה של פלאפון, שלבזק מחצית ממניותיה. פרטנר הציעה למי שמעוניין למנוע מילדיו את הגישה לטלפון - להתקינו בארון נעול.

בתגובה, שהוגשה באמצעות עוה"ד בנימין רוטנברג ואייל שגיא, הציעה פרטנר פתרונות נוספים למנויים המעוניינים לחסום את קו הטלפון שלהם: רכישת מכשיר לנעילת הקו שמחירו כ-150 שקל, או חסימת קו הטלפון לשיחות יוצאות ושימוש בכרטיס בזק קט - המאפשר חיוג לשלושה מספרים נבחרים בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully