וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מסחר תנודתי בנאסד"ק; בקווב מנתרת בכ-30%, רדוויו מזנקת בכ-50%

גיא ימין

8.5.2001 / 22:19

העליות בבקווב - בעקבות חתימת חוזה עם IBM; טיוגה מאבדת כ-16% בעקבות הדו"חות הרבעוניים ומצפה להכנסות של 500 א' ד' בלבד ברבעון השני; קומטאץ' יורדת ב-17.5%

עוד יום של תנודות חווה מדד הנאסד"ק, שכבר הספיק לעלות ולרדת מעבר לקו הסגירה של המסחר אתמול מספר פעמים. בשעה זו לא רושם מדד הנאסד"ק שינוי לעומת הרמה בה נסגר אתמול, בעוד מדד הדאו ג'ונס מפגין עקביות בירידות, ומאבד 0.9%.

את האות לירידות בדאו ג'ונס נתנו תוצאות פריון העבודה לרבעון הראשון. אלו הצביעו על ירידה של 0.1%, הערך הנמוך ביותר לרבעון מזה 6 שנים, תחת תחזיות האנלסיטים לעלייה של 1.2%. החששות מהאטה פוגעות בעיקר במניות המגזר הפיננסי, ומספר חברות בו סופגות הורדות המלצות היום.

מאידך גיסא, לנתונים הנוגעים לירידה בצמיחה יש השלכות מוניטריות אותן שמח השוק לאמץ, כך שמתחזקת ההערכה כי הבנק המרכזי יוריד שוב, בפעם החמישית מאז תחילת השנה, את הריבית.

את העובדה כי הנאסד"ק לא נסחף אחרי הירידות בבלו צ'יפ ניתן לייחס גם לדו"ח חיובי של בית ההשקעות מורגן סטנלי למניית סיסקו . מורגן סטנלי העלה את המלצתו לסיסקו ל"תשואת יתר", והצהרת ביטחון זו בחברה, עוד טרם פרסום התוצאות, מוסיפה למנייתה 5%. להמלצה זו יש השפעה חיובית על מגזר הטכנולוגיה כולו. הערכות האנליסטים הן כי סיסקו תציג רווח של 2 סנט למניה ברבעון הראשון, לעומת רווח של 14 סנט למניה שהציגה ברבעון המקביל.


המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת, עם נטייה לעליות שערים. מובילה את שורת העולות רדוויו שהודיעה היום על תחילת שיווקם של שירותי ה-Global Testing Services של החברה. מניית החברה מזנקת עתה ב-52% למחיר של 1.2 דולרים, לאחר שבמהלך 6 ימי המסחר האחרונים הוסיפה רדוויו כ-110% לערכה. הטריגר לעליות בימים האחרונים היה הודעת החברה על כוונתה לבצע רכישה מחדש של 25% ממניותיה.

עוד בולטת בעליות בקווב , שדיווחה היום על חוזה עם חברת IBM (סימול IBM) ועתה היא מרכזת מחזור של יותר מפי 5 מהממוצע. בקווב תשווק במסגרת החוזה את הטכנולוגיה שלה יחד עם שרתי ה-WebSphere של IBM.

האתרים שמשתמשי הקצה בשרתיה של IBM יקבלו "דחיפה" - עדכון אוטומטי על שינוי באתר או כל מידע אחר מהאתר. החוזה של בקווב דוחף גם את מניית החברה קדימה: זו מזנקת ב-29.5% למחיר של 2.5 דולרים, המשקף לחברה שווי של כ-109 מיליון דולר. בשיאה, בחודש מארס 2000, רשמה מניית החברה ערך של 58 דולר.

טיוגה תרשום הכנסות מינימליות-והמניה יורדת

בקצה השני של הסקאלה מצויה טיוגה . לאחר שישה ימים רצופים בהם לא רשמה מניית החברה ירידות, ושבמהלכם הוסיפה יותר מ-20%,מאבדת עתה טיוגה 16% למחיר של 1.3 דולרים.

טיוגה דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הראשון. החברה אומנם דיווחה על מכירות של 10.4 מיליון דולר, צמיחה של 412% לעומת הרבעון המקביל, אולם היא הבהירה כי החל מהרבעון השני, כאשר לא יוכרו עוד מכירותיה של סיליקון ואליו שנמכרה במהלך הרבעון, היא מצפה להכנסות זניחות.

הכנסות אלה יכניסו לקופתה של טיוגה 500 אלף דולר ברבעון השני, והחברה מצפה להכנסות כוללות של 2 מיליון דולר ב-2001, כפועל יוצא של תמלוגים מעסקות שביצעה בעבר. הנהלת טיוגה הודיעה כי היא מצפה להגיע לאיזון בשורת הרווח ברבעון הרביעי של 2002.

סימנס מסייעת לעליות בבריזקום

גם בריזקום , כמו בקווב, מוסיפה לעלות על רקע של חוזה עליו דיווחה החברה היום. ספקית הגישה האלחוטית הודיעה הבוקר על חתימת הסכם לשיתוף פעולה עם קבוצת סימנס, לפיו תשלב סימנס את מוצרי ה-BreezeNET LAN בקו המוצרים אותו מציעה סימנס ללקוחותיה. בהנהלת החברה העריכו היום כי ההכנסות מהחוזה יבואו לידי ביטוי רק החל מעוד רבעון אחד או שניים. היום, על כל פנים, עולה מניית החברה ב-5.8% למחיר של 7.4 דולרים, במחזור ממוצע.

קמטק , שפירסמה את דו"חותיה הרבעוניים הבוקר, עולה עתה ב-2.6% של 4.4 דולרים. קמטק, העוסקת בייצור מערכות בדיקה למעגלים מודפסים, רשמה קיפאון בהכנסות הרבעון הראשון ביחס לרבעון הרביעי, ואלו הסתכמו ב-16.1 מיליון דולר.

ההכנסות הנ"ל של קמטק מבטאות גידול של 55% מהמכירות ברבעון המקביל. החברה הצליחה לעקוף את תחזית המכירות של בית ההשקעות אופנהיימר, שהסתכמה ב-15.8 מיליון דולר, אך דיווחה על רווח של 14 סנט למניה בלבד, בסנט אחד נמוך מהתחזיות. ייתכן שיש בכך כדי להסביר ירידה של 12% במחיר המניה בשני ימי המסחר האחרונים.

הנהלת החברה סיפקה תחזית להכנסות של 16-13 מיליון דולר ברבעון השני - עדיין גבוהות בכ-40%-13% מההכנסות ברבעון המקביל אשתקד, והביעה תקווה כי החברה תצליח לעמוד בתחזית הצמיחה המוקדמת לשנה, לגידול של 25% במכירות.

עוד בולטות: קומטאץ' שמתקנת בירידה של 16.7% למחיר של 1.4 דולרים; מאינד שמוסיפה 7.1% למחיר של 2.7 דולרים; וקומברס שרושמת עלייה של 3.9% למחיר של 71.7 דולר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully