וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף יורד ב-0.4% ביום שני של מימושים בבורסה

אילן מוסנאים

8.5.2001 / 15:01

מחזורי המסחר נמוכים - 145 מיליון שקל; קבוצת אי.די.בי והבנקים רושמים ירידות; אלביט מערכות עולה בעקבות דו"ח חיובי לרבעון הראשון

אחרי ירידות חדות, שהגיעו עד לרמה של כ-1.7% במעו"ף, נרגעים מעט המדדים המובילים, ונסחרים בירידות של פחות מ-1%, תוך מחזור נמוך של 145 מיליון שקל.

מדד המעו"ף יורד בשיעור של 0.37% לרמה של 431.03 נקודות ומדד ת"א 100 יורד ב-0.44% לרמה של 421.9 נקודות. מדד התל-טק יורד בכ-0.56%.

פעילים בשוק ציינו כי אנו עדים היום להמשך המימוש שהחל אתמול בבורסה, כשעל אווירת המסחר משפיעים הירידות אמש בנאסד"ק והחששות מפני הידרדרות המצב הבטחוני.

מניות דסק"ש וכלל תעשיות רושמות ירידות שערים של כ-0.7% ו-2.1%, בהתאמה, ומגיבות לידיעות כי בכוונתו של ליאון רקנאטי למזג את הפעילויות שלהן.

אתמול הודיע יורם טורבוביץ' על התפטרותו מניהולה של דסק"ש ובבית ההשקעות UBS העלו את ההמלצה לדסק"ש "מהפחת" ל"החזק" על רקע מינויו של עמי אראל במקומו של טורבוביץ'.

בנוסף, הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי קבוצת אי.די.בי מנהלת מגעים למכירת השליטה בחברת נייר חדרה , המוחזקת על ידי כלל תעשיות ודסק"ש וששווי השוק שלה עומד על 900 מיליון שקל.

מניית נייר חדרה נסחרת כעת ללא שינוי, אחרי שהחברה פירסמה הבוקר את תוצאותיה הכספיות שהצביעו על ירידה של 9% בהכנסות לרמה של 124 מיליון שקל, ועל ירידה חדה יותר של כ-30% ברווח הנקי לרמה של 11 מיליון שקל.

החברה לישראל מגייסת ויורדת


גם מניית אי.די.בי פיתוח מאבדת גובה ויורדת ב-0.6%, ולעומתה מניית אי.די.בי אחזקות עולה כעת בשיעור של כ-1.1%.

מניות הבנקים הגדולים, שבתקופה האחרונה מפגינים חולשה במסחר, רושמים בשעות הצהריים ירידות בינוניות כשמניית בנק הפועלים , שמרכזת את המחזור הגבוה בבורסה - 22 מיליון שקל, יורדת ב-0.6%מניית בנק לאומי יורדת ב-1%, מניית בנק המזרחי יורדת ב-0.7% ומניית בנק דיסקונט יורדת ב-1.5%. האנליסט אהוד ניר מנשואה זנקס מעריך היום בסקירה שפירסם כי הבנקים יציגו ברבעון הראשון של 2001 תוצאות חלשות יחסית ויסבלו מירידה ברווחיותם.

אלביט מערכות עולה ב-0.8% במחזור של 2.5 מיליון שקל, לאחר שפירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון. החברה רשמה גידול של 37% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל בשנת 2000 ל-10.6מיליון דולר, אולם יש לנטרל את מיזוגה של אל-אופ לדו"חותיה החל מהרבעון השלישי של 2000.

מניית החברה לישראל יורדת בשעה זו ב-1.4% במחזור של 2 מיליון שקל. החברה פירסמה היום כי היא מתכוונת להנפיק איגרות חוב לציבור ולגייס באמצעותן סכום של 73 מיליון דולר.

פי.סי.בי יורדת בעקבות הדו"ח של קמטק


מניית פי.סי.בי רושמת ירידה של כ-4% לאחר פרסום תוצאותיה של החברה הבת קמטק (68%), העוסקת בייצור מערכות בדיקה למעגלים מודפסים. קמטק סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 16.8 מיליון דולר, הגבוהות בכ-55% מהכנסותיה ברבעון המקביל, ורווח של 3.1 מיליון דולר, המהווה גידול של 79% לעומת הרבעון המקביל, אך ירידה לעומת הרבעון הרביעי של 2000, אז הסתכמו ההכנסות ב-3.6 מיליון שקל.

אתמול עבר בכנסת חוק להורדת מסי הקנייה על מזגנים, אולם מניית אלקטרה צריכה (שהיא ספקית מזגנים מובילה), שהיתה צפויה להגיב לחוק בעליות שערים, נסחרת בשעה זו ללא שינוי.

בקרב המניות הדואליות יורדת מניית נייס ב-1.8%, מניית כור מאבדת 3.3% ופורמולה יורדת בכ-2.3%.

מנגד, מניית טבע נסחרת בעליות שערים ומוסיפה עוד 0.7% תוך שהיא מרכזת מחזור של 16 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully