וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: מגזר הבנקאות בישראל צפוי לדווח על תוצאות חלשות ברבעון הראשון

שלומי גולובינסקי

8.5.2001 / 14:25

האנליסט אהוד ניר מעריך כי בנק דיסקונט ירשום הפסד של 56 מיליון שקל ברבעון הראשון; מותיר את המלצת ה"קנייה" לפועלים ולאומי

"מגזר הבנקאות בישראל צפוי לדווח על תוצאות חלשות יחסית ברבעון הראשון", כך מעריך האנליסט אהוד ניר מנשואה זנקס. להערכתו, בנק הפועלים צפוי לדווח על ירידה ברווח הנקי, בעיקר עקב הפסדים של חברות כלולות. מנגד, מעריך ניר, צפוי הבנק לשמור על הצמיחה המרשימה מאז הרבעון הראשון ב-2000 ברווח המימוני, 7.5% ברבעון הראשון.

על אף שניר מאמין שהרווח לפני מס בבנק הפועלים צפוי לצמוח ב-2.3% בהשוואה לרבעון המקביל, הרי שההפסדים מחברות כלולות (בעיקר כור ) אמורים להפיל את הרווח הנקי ב-22% ל-336 מיליון שקל, לעומת רווח של 431 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ניר מותיר את המלצת ה"קנייה" למניות הבנק עם מחיר יעד של 14.8 שקל, הגבוה ב-48% ממחירן בשוק.

לגבי לאומי , ניר מציין, כי ההכנסות של הבנק מחברות קשורות צפוי לקזז את הירידה בהכנסות הבנקאיות. לדבריו, הרבעון הראשון מתאפיין בירידה ברווח התפעולי, בשילוב עם גידול בהפרשה לחובות מסופקים, עקב ההידרדרות במצב הבטחוני. ניר מותיר את ההמלצה לבנק לאומי על "קנייה" עם מחיר יעד של 11.3 שקל.

ניר מציין כי הרווח הנקי של לאומי ברבעון הראשון ייפגע קשות בעקבות העובדה שברבעון המקביל נרשם רווח הון גדול כתוצאה ממכירת השליטה בוויזה כ.א.ל לבנק דיסקונט .

ואם בדיסקונט עסקינן, ניר מעריך כי הבנק ימשיך לרשום הפסדים גם ברבעון הראשון של 2001. לדברי ניר, דיסקונט צפוי לדווח על הפסד של 6 אגורות למניה, שהם 56 מיליון שקל. ניר מעריך כי הבנק ישיג תשואה שלילית על ההון של 3.6%.

ניר מעריך עוד כי רווחי בנק המזרחי יסתכמו ברבעון הראשון ב-80 מיליון שקל, בההשוואה ל-97 מיליון שקל ברבעון המקביל, ואילו רווחי הבינלאומי יסתכמו בכ-65 מיליון שקל, בדומה לרווחי הבנק ברבעון המקביל.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully