וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החברה לישראל נערכת לגיוס 73 מיליון דולר ע"י הנפקת א"גח לציבור

גולן פרידנפלד

8.5.2001 / 12:17

הגיוס יתבצע באמצעות קונסורציום חתמים בראשותם של בעלי העניין בחברה - בנק לאומי ובנק המזרחי, שייהנו מעמלה של 3%

החברה לישראל הודיעה היום לבורסה כי בכוונתה לגייס סכום של 73 מיליון דולר בצורה של הנפקת איגרות חוב לציבור, כאשר לפחות 13 מיליון דולר יובטחו בחיתום.

את החיתום יבצע קונסורציום חתמים שיכלול את בנק לאומי ובנק המזרחי (שהם בעלי עניין בחברה) ושייהנו ככל הנראה מעמלת חיתום של כ-3% מתוך סכום התמורה שתתקבל בהנפקה. סכום העמלה, במידה שתתבצע הנפקה בסדר גודל האמור לעיל, יעמוד על כ-2.6 מיליון דולר.

דובר החברה מסר בתגובה כי "ההחלטה לגבי היקף והרכב הגיוס תהיה בסמוך לתשקיף ובכוונת החברה לישראל לקבל אישור מהאסיפה הכללית על התמורה המיידית שתתקבל מההנפקה.

נושא נוסף שיידון באסיפה הוא האם יש מקום להרחיב את תחולת פוליסת אחריות נושאי משרה לדירקטורים ולנושאי משרה, באופן שיחול על כל הנושאים הקשורים ו/או הכרוכים בהנפקה. הרחבת הפוליסה תחייב תשלום פרמיה חד פעמית בסכום מירבי של 60 אלף דולר".

החברה לישראל, הנמצאית בשליטתם של האחים עופר, עברה שנה לא קלה שלוותה במחיקות השקעה רבות. החברה הפרישה סכום של 120 מיליון שקל ברוטו בגין תוכנית רה ארגון בבז"ן ו-23 מיליון שקל בגין ירידת שווי השקעתה בקונצרן כור . החברה לישראל השקיעה סכום של 70 מיליון שקל ברכישת מניות כור בשל פירוקו של מיזם תקשורת משותף שתוכנן.

את שנת 2000 סיימה החברה לישראל עם רווח של 129 מיליון שקל, המשקף ירידה של 73% לעומת הרווח בשנת 1999, אולם יש לציין כי בשנת 1999 נבעו לחברה רווחי הון בסך 232 מיליון שקל.

החברה לישראל הקציבה להשקעות בתחום הטכנולוגיה סכום של 100 מיליון דולר בשנת 2001 ו-2002 ועד כה היא השקיעה בשני סטארט אפים העונים לשם אורן סמיקונדקטור ופולוו אפ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully