וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: קבוצת אי.די.בי רושמת ירידות; המעו"ף משיל 0.8%

גולן פרידנפלד

8.5.2001 / 11:19

טבע נסחרת בניגוד למגמה ועולה ב-1.4%; התל-טק יורד בשיעור של 1.3%

לאחר ירידות השערים בנאסד"ק אמש ובעקבות תפיסתה של ספינת התחמושת אתמול רושמת הבורסה של תל אביב ירידות שערים של כ-0.8%. הבורסה חזרה אתמול להציג מחזורי מסחר נמוכים שהסתכמו בפחות מ-200 מיליון שקל, ונראה כי המשקיעים עדיין מתקשים להחליט האם המחירים בשוק המניות אטרקטיוויים או שמא אנחנו לפני תהליך נוסף של ירידות שערים.

מדד המעו"ף יורד בשיעור של 0.83% לרמה של 429.04 נקודות ומדד ת"א 100 יורד בשיעור דומה של 0.77% לרמה של 420.49 נקודות. מדד התל-טק יורד בכ-1.3%.

מניות דסק"ש וכלל תעשיות רושמות ירידות שערים של כ-0.7% ו-2%, בהתאמה, ומגיבות לידיעות כי בכוונתו של ליאון רקנאטי למזג את הפעילויות שלהן. לאחרונה גם הודיעה קבוצת אי.די.בי על המיזוג המתוכנן בין כלל אלקטרוניקה לכלל תעשיות.

בנוסף, הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי קבוצת אי.די.בי מנהלת מגעים למכירת השליטה בנייר חדרה , המוחזקת על ידי כלל תעשיות ודסק"ש וששווי השוק שלה עומד על 900 מיליון שקל. נראה כי בקבוצה החליטו לממש אחזקות לאחר שהודיעו על מכירתה של טמבור לקבוצת גרנית הכרמל בתמורה ל-109 מיליון דולר.

גם מניית אי.די.בי פיתוח מאבדת גובה ויורדת ב-0.7%. לעומת זאת, אי.די.בי אחזקות עברה לעליות בשיעור של כ-1%.

אלביט מערכות עולה ב-1% לאחר שפירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון. החברה רשמה גידול של 37% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל בשנת 2000 ל-10.6 מיליון דולר, אולם יש לנטרל את מיזוגה של אל-אופ לדו"חותיה הכספיים של אלביט החל מהרבעון השלישי של 2000.

פעילים בשוק סבורים כי העלייה בסטיות התקן של האופציות מוכיחה למעשה ששחקני המעו"ף עצמם אינם תמימי דעים לגבי התשובה לשאלה "לאן השוק ילך", אולם מרביתם סבורים כי הוא לא יישאר ברמתו הנוכחית.

אתמול עבר בכנסת חוק להורדת מסי הקנייה על מזגנים, אולם מניית אלקטרה צריכה (שהיא ספקית מזגנים מובילה), שהיתה צפויה לרשום עליות שערים, יורדת בכ-1% בשעה זו.

בקרב המניות הדואליות יורדת מניית מג'יק ב-1% ומניית טאואר יורדת בשיעור של 1.7%. מניית נייס יורדת ב-2.1% ופורמולה יורדת בכ-2.3%.

מנגד, מניית טבע נסחרת בעליות שערים ומוסיפה עוד 1.4% תוך שהיא מרכזת מחזור של 4.5 מיליון שקל. כור , לעומתה, יורדת ב-1.7% למרות שפתחה עם פער חיובי.

מניית פי.סי.בי רושמת ירידה של כ-1.5% לאחר פרסום תוצאותיה של החברה הבת קמטק (68%) , העוסקת בייצור מערכות בדיקה למעגלים מודפסים. קמטק סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 16.8 מיליון דולר, הגבוהות בכ-55% מהכנסותיה ברבעון המקביל, ורווח של 3.1 מיליון דולר, המהווה גידול של 79% לעומת הרבעון המקביל אך ירידה לעומת הרבעון הרביעי של 2000, אז הסתכמו ההכנסות ב-3.6 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully