וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף יורד בכ-0.9%

גולן פרידנפלד

8.5.2001 / 10:22

טבע נסחרת בניגוד למגמה ועולה ב-1.2%; אלביט מערכות עולה ב-1.4% על רקע פרסום הדו"חות הכספיים;דסק"ש יורדת בכ-3% על רקע ההערכות למיזוגה עם כלל תעשיות

לאחר ירידות השערים בנאסד"ק אמש ובעקבות תפיסתה של ספינת התחמושת אתמול פותחת הבורסה של תל אביב את יום המסחר בירידות שערים של כ-0.9%. הבורסה חזרה אתמול להציג מחזורי מסחר נמוכים שהסתכמו בפחות מ-200 מיליון שקל, ונראה כי המשקיעים עדיין מתקשים להחליט האם המחירים בשוק המניות אטרקטיוויים או שמא אנחנו לפני תהליך נוסף של ירידות שערים.

מדד המעו"ף יורד בשיעור של 0.87% ומדד ת"א 100 יורד בשיעור מתון יותר של 0.63%. מדד התל-טק יורד בפתיחה בכמחצית האחוז.

מניות דסק"ש וכלל תעשיות רושמות ירידות שערים של כ-3% ו-1%, בהתאמה, ומגיבות לידיעות כי בכוונתו של ליאון רקנאטי למזג את הפעילויות שלהן. בנוסף, לאחרונה הודיעה קבוצת אי.די.בי על המיזוג המתוכנן בין כלל אלקטרוניקה לכלל תעשיות.

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי קבוצת אי.די.בי מנהלת מגעים למכירת השליטה בנייר חדרה , המוחזקת על ידי כלל תעשיות ודסק"ש וששווי השוק שלה עומד על 900 מיליון שקל. נראה כי בקבוצה החליטו לממש אחזקות לאחר שהודיעו על מכירתה של טמבור לקבוצת גרנית הכרמל בתמורה ל-109 מיליון דולר. מניות אי.די.בי פיתוח ואי.די.בי אחזקות מאבדות גובה בפתיחה ויורדות בשיעורים של 2.8%ו-1%, בהתאמה.

אלביט מערכות עולה בפתיחת המסחר ב-1.4% לאחר שפירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון. החברה רשמה גידול של 37% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל בשנת 2000 ל-10.6 מיליון דולר, אולם כמובן שיש לנטרל את מיזוגה של אל-אופ לדו"חותיה הכספיים של החברה החל מהרבעון השלישי של 2000.

רמי דרור, מנכ"ל די.בי.אם השקעות, סבור כי העלייה בסטיות התקן של האופציות מוכיחה למעשה ששחקני המעו"ף עצמם אינם תמימי דעים לגבי השאלה "לאן השוק ילך", אולם מרביתם סבורים כי הוא לא יישאר ברמתו הנוכחית.

מרבית המניות הדואליות פתחו את היום עם פערי ארביטראז' שליליים. מניית מג'יק יורדת ב-1% ומניית טאואר עולה בשיעור של כחצי אחוז למרות שפתחה את היום עם פער שלילי של 1.7%. מניית נייס יורדת ב-2.1% ופורמולה יורדת בכ-2%.

מנגד, מניות טבע נסחרת בעליות שערים והיא מוסיפה עתה לשערה עוד 1.2%. כור , לעומתה, יורדת ב-1.8% למרות שפתחה עם פער חיובי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully