וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המעו"ף סיים את המסחר בירידה של 0.5%

אלי דניאל

7.5.2001 / 17:08

מניות הפועלים, לאומי וטבע הובילו את הירידות. לעומתן, מניית בזק המשיכה במסעה צפונה; עליות נרשמו גם במניות אלביט מערכות; מחזורי המסחר הסתכמו בכ-180 מיליון ש' בלבד.


יום המסחר בבורסה של תל אביב נפתח הבוקר בירידות שערים קלות של עד 0.1% - ירידות שמהר מאוד הפכו לעליות שערים של עד 0.4%. לקראת שעות הצהריים חזרה הבורסה לרדת ובסיכומו של יום המסחר ירד מדד המעו"ף בכ-0.53% לרמה של 432.65 נקודות.

מדד ת"א 100 ירד בשיעור של 0.4% לרמה של 423.76 נקודות. מדד התל-טק רשם ירידה חדה יותר של כ-1.05%, תוך שהוא סוגר את היום ברמה של 298.19 נקודות. מחזורי המסחר היום היו נמוכים והסתכמו בכ-180 מיליון שקל.

אילן ששון ממוריץ טוכלר מאפיין את מצבו של שוק המניות ביומיים האחרונים, כשוק המצוי ב"המתנה". ששון סבור כי לאחר שהשוק השלים עלייה נאה של כ-11% במהלך החודש האחרון, ממתינים המשקיעים להתפתחויות נוספות, הן במישור הבטחוני והן במישור הכלכלי (מגמת המסחר בנאסד"ק ופרסומי הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון).

מניית בזק המשיכה לרכז עניין רב בבורסה, גם היום. מניית החברה עלתה בכ-0.5%, תוך שהיא מרכזת את המחזור השני בגודלו בבורסה - כ-18.8 מיליון שקל. זאת, לאחר שאתמול התבטא שר התקשורת, רובי ריבלין, בעניין הפרטת החברה, ואמר כי הוא מתנגד לאפשרות שמשקיע פיננסי ולא משקיע אסטרטגי ירכוש את גרעין השליטה בבזק. כמו כן, הבוקר פורסם ב"הארץ" כי חברת יורוקום תתמודד ביחד עם דנקנר השקעות והאצ'יסון במכרז לרכישת השליטה בבזק.

לעומת העלייה בבזק, מניית טבע רשמה ירידה של כ-1% , ומניית כי"ל הדרימה בכ-2.7%. מניות נוספות שבלטו בירידות הן מניית כור , שאיבדה כ-2.5%, ומניית מכתשים אגן , שהשילה כ-1.5%.

גם בקרב מניות הבנקים נרשמה מגמה שלילית. מניית בנק הפועלים ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה - כ-20.2 מיליון שקל - תוך שהיא מאבדת כ-0.6%, ומניית בנק לאומי השילה כ-1.05%.

דסק"ש ירדה בכ-1.8% בעקבות התפטרות טורבוביץ'


במניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי נרשמה מגמה דומה. מניית אי.די.בי פיתוח ירדה בכ-1.5%, מניית אי.די.בי אחזקות השילה כ-0.2% ומניית כלל תעשיות איבדה כ-0.9%.

מניית דיסקונט השקעות נעה דרומה בכ-1.8%, לאחר שבשעות הצהריים הודיע ד"ר יורם טורבוביץ', נשיא ומנכ"ל החברה, על התפטרותו מתפקידיו. את טורבוביץ' יחליף עמי אראל, המכהן כנשיא אלרון.

בקרב המניות הדואליות נרשמה מגמה מעורבת עם נטייה לירידות. מניית פורמולה רשמה ירידה של 0.4%, מניית ריטליקס איבדה
כ-1.9%, אלרון נעה דרומה בכ-1.5% ונייס ירדה בכ-0.4%.

לעומתן, מניית אלביט מערכות רשמה עלייה של 1.7% לאחר שהודיעה הבוקר על חתימת עסקת המשך עם משרד הביטחון הרומני, במסגרתה תשביח החברה מטוסי מיג 21 ומסוקי פומה בתמורה לכ-40 מיליון דולר.

מניית קבוצת ברן רשמה עלייה נאה של כ-2.9% לאחר שהודיעה על חתימת הסכם עם גרנית הכרמל, א. דורי וחברת איוניקס האמריקאית בעניין השתתפותן במכרז להקמת מתקן התפלת מי ים באשקלון.

מניה נוספת שעלתה היום, בשיעור חד יותר, היא מניית משוב מחשבים שטיפסה בכ-8.2%, ובכך השלימה עלייה של כ-29% בשני ימי המסחר האחרונים.

מניית טמבור עלתה היום בכ-10.9%, בהמשך לעלייה של כ-31% שרשמה אתמול, וזאת לאור עסקת מכירת השליטה בחברה, עליה דווח אתמול, מדיסקונט השקעות לגרנית הכרמל. כזכור, עסקת המכירה בוצעה לפי שווי חברה של כ-127 מיליון שקל, שווי הגבוה משמעותית משווי השוק של טמבור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully