וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סבב שני של פיטורי ענק ב-3Com: החברה מפטרת 3,000 עובדים

יהודה שויצר

7.5.2001 / 16:43

הפיטורים - כחלק מתוכנית לקיצוץ של מיליארד דולר; מנכ"ל 3Com ישראל: הפיטורים לא יחולו עלינו; בגל הנוכחי יפוטרו 30% מהעובדים בחברה

3Com, ספקית ציוד התקשורת והרשתות, הודיעה על פיטורי 3,000 עובדים, המהווים 30% מכוח העבודה בחברה. מהלך זה אמור לעזור לחברה להגשים את תוכנית קיצוץ העלויות עליה הכריזה, אשר במהלכה מתכוונת 3Com לקצץ כמיליארד דולר.

בחודש פברואר הודיעה 3Com על פיטורי 1,200 עובדים, גם במרכז הפיתוח בישראל. לאחר סבב הפיטורים הקודם מונה מצבת כוח האדם בחברה כ-10,000 עובדים, בהם גם עובדים זמניים וקבלני משנה.

3Com הוכתה קשות עקב החולשה בענף הטלקום, אשר באה לידי ביטוי בירידה בהיקף ההזמנות מלקוחותיה הגדולים. לנוכח המצב בשוק זה הודיעו כמה מהשחקניות המובילות בענף על פיטורים המוניים, בהן סיסקו , נורטל ואחרות.

שמעון אמויאל, מנכ"ל 3Com ישראל, אומר כי "מאחר שהסניף הישראלי של חברת 3Com ביצע כבר לפני כחודשיים את הפעולות הנדרשות במסגרת תוכנית הרה ארגון העולמית - הצמצומים הנוכחיים לא יחולו עליו. בנוסף, איני צופה שינויים בעתיד הקרוב במבנה, בפעילות ובמצבת כוח האדם של 3Com ישראל. הסניף הישראלי של 3Com מוביל זה שישה רבעונים ברציפות בטבלת המכירות העולמית של החברה בהתחשב בפרמטרים של גודל אוכלוסיה ומצבת העובדים. לאחרונה אף גייסנו מספר עובדים על מנת לעבות את פעילות השיווק והמכירות של החברה בארץ".

"השינויים שעוברת כיום 3Com העולמית הם בעיקר מבניים ונועדו להשיג את המטרה עליה הצהירה החברה במספר הזדמנויות - חזרה לרווחיות בפרק הזמן הקצר ביותר. שינויים אלה הם הכרחיים בסביבה העסקית הנוכחית, ולצערי, אני צופה כי הם לא יהיו נחלתה הבלעדית של 3Com", סיכם אמויאל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully