וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לקראת ל"ג בעומר: מגן דוד אדום מזהיר מפני כוויות

מוטי גל

7.5.2001 / 12:05

יש להשגיח על ילדים קטנים בקרבת המדורות; מומלץ לנעול נעליים וללבוש ביגוד ארוך; במקרה כוויה יש לקרר את האזור במים ולהזעיק את צוותי מד"א

לקראת ל"ג בעומר, קורא מגן דוד אדום לציבור לנקוט במשנה זהירות ולפעול לפי הנחיותיו. מדי שנה מפנה מד"א לבתי החולים ילדים ובני נוער שנכוו כתוצאה מטיפול בלתי נכון במדורות ל"ג בעומר ושימוש בנוזלים דליקים.

את הוספת העצים למדורה דולקת יש לבצע בזהירות רבה ורק כאשר הרוח נושבת בגב המקושש. ילדים קטנים יהיו בהשגחה מתמדת של בוגרים, שיקפידו להרחיקם מקרבת המדורה. לליבוי האש מומלץ להשתמש בעצים או בענפים ולא בנוזלים דליקים.

במידה ואש אחזה בבגדיו של אדם יש להשכיבו על הקרקע ולגלגלו בעפר או לכבות את האש במים רבים. אפשר גם לחנוק את האש על ידי כיסוי הנפגע בשמיכה רטובה כאשר ראשו נשאר חשוף. במקביל לפעולות כיבוי האש יש להזעיק את מד"א בטלפון החירום 101.

אין להסיר או לתלוש בגדים חרוכים שנדבקו באיזור הכוויה. יש להניח על איזור הכוויה רטיות מעוקרות (סטריליות) קרות ולחות. במקרה של כוויה באיזור מוגבל בגוף יש לקרר מיד במים קרים או להניח רטיות קרות ולחות (רצוי סטריליות) על הכוויה. אין למרוח על הכוויה משחות או חומרים אחרים. במקרה של חדירת גץ לעין מומלץ לשטוף היטב עם הרבה מים קרים.

מומלץ שהילדים ינעלו נעליים וילבשו מכנסים וחולצות עם שרוולים ארוכים כדי להגן על העור מפני גצים, זוחלים ורמשים שונים הנמשכים לאור וחום המדורה. בכל מדורה יש למנות בוגר שירכז מיכלים של מים או דליים וערכת עזרה ראשונה תקנית, אותה ניתן לרכוש ברוב תחנות מד"א.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully